کد خبر: 497522 A

امیرحسین آبادی در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس کانون وکلای مرکز اظهارات امام جمعه ساوه درباره برخی از زنان را واجد عنوان کیفری توهین دانست.

امیرحسین‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد اظهارات امام‌جمعه ساوه گفت: من نمی‌دانم و اطلاع ندارم مطالعات تاریخی این فرد در چه حد است و آیا واقعاً این حرفی که زدند درست است یا نه. فرض کنیم که چنین چیزی هم بوده است چون ایشان به عنوان یک روایت تاریخی نگفته و با مقصود سیاسی خاصی بیان‌شده، به نظر می‌رسد واجد عنوان کیفری توهین باشد و اگر چنین چیزی مستند در تاریخ هم نباشد می‌تواند نشر اکاذیب هم باشد.

رییس کانون وکلای مرکز خاطرنشان کرد: یک‌وقتی ایشان یک تحلیل تاریخی ارائه می‌دهد و راجع به موضوعی از لحاظ تاریخی تحقیق می‌کند و به این نکته رسیده که این اعلامات علامت روسپیگری است و به‌عنوان یک کار تحقیقی بررسی می‌شود و مستند بیان می‌کند اما ایشان این‌چنین کاری را نکرده و ابتدا به‌ ساکن در یک سخنرانی آمده این حرف را می‌زند. رنگ سبز و بنفش مشخص است که نماد انتخاباتی بوده است و رنگ بنفش در همین انتخابات اخیر مشخص است که نماد انتخاباتی چه فردی بوده و طرفداران چه کسی از بنفش استفاده می‌کردند.

این حقوقدان افزود: نمی‌توان از گفته‌های ایشان به‌عنوان یک کار تحقیقی نام برد. قرائن نشان می‌دهد که این سخنان با دید و غرض سیاسی بوده است و قطعاً جنبه کیفری دارد و اگر کسانی که ذی‌نفع هستند با شکایت آنها این موضوع قابل‌تعقیب است و حتی اگر دادستان اعلام کند، می‌شود رسیدگی کرد.

او درباره اینکه به عقیده برخی از حقوقدانان این فرد مرتکب قذف شده است، افزود: بعید می‌دانم این حرف ایشان مشمول حد قذف باشد. البته نسبت روسپیگری دادن ممکن است باعث چنین برداشتی شود اما من بعید می‌دانم بشود چنین وصفی برای آن در نظر گرفت. به‌هرحال اهانت است و اگر مستند تاریخی نداشته باشد نشر اکاذیب هم هست.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه گفته بود « نماد شال سفید مانند نماد سبز و بنفش جریان فتنه و مانند پرچم روسپی‌گری بر در خانه‌های روسپی‌های دوران جاهلیت است».

سبز امام جمعه ساوه توهین به زنان امیر حسین آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر