کد خبر: 497868 A

جانشین فرمانده کل سپاه:

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: بی‌تردید انتقام خون شهدای حادثه تروریستی امروز تهران را از تروریست‌ها، وابستگان و حامیان آنان خواهیم گرفت.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در گفت‌وگویی با تشریح اقدام تروریستی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام (ره) گفت: حوالی ساعت ۱۰ صبح سه نفر با سلاح گرم از درب مراجعات مجلس شورای اسلامی وارد مجلس شده و پس از به رگبار بستن مراجعه‌کنندگان و کارکنان سپاه تلاش می‌کنند تا خود را به داخل محوطه اصلی مجلس برسانند اما با اقدام قاطع پاسداران و همکاران ما در نیروی انتظامی آنها نمی‌توانند دیگر به سمت صحن حرکت کنند و در یکی از طبقات دفاتر نمایندگان وارد می‌شوند.

او افزود: یکی از تروریست‌ها که راه فراری بر خود ندیده بود بلافاصله خودکشی می‌کند و دو نفر دیگر هم که مقاومت می‌کنند در نهایت به هلاکت می‌رسند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت: عملیات امروز افتخارآمیز است به ویژه اینکه هیچ وقفه‌ای در جلسه نمایندگان رخ نداد و مردم از رادیو شنونده مشروح جلسه علنی شدند.

سلامی درخصوص اقدام تروریستی در حرم امام خمینی (ره) گفت: در این حادثه دو تروریست به سمت ورودی حرم امام حرکت می‌کنند که در نهایت بلافاصله تیم‌های امنیتی مستقر با آنها به مقابله می‌پردازند که در این شرایط یکی از تروریست‌ها یکی از کفشداران افتخاری حرم امام راحل را به شهادت می‌رساند که بلافاصله این تروریست نیز کشته می‌شود و تروریست دیگر نیز دقایقی بعد به هلاکت می‌رسد.

سلامی خاطرنشان کرد: تا این لحظه ۱۲ نفر از هم‌وطنانمان در این حادثه به شهادت رسیدند و ۴۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: تروریست‌ها امروز از دو نقطه یعنی حرم امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی اقدام به عمل جنایتکارانه خود کردند، اما بدانند ما لحظه‌ای از مبارزه با تروریست از پای نخواهیم نشست و بی‌تردید انتقام خون شهدای امروز این دو حادثه تروریستی را از تروریست‌ها، وابستگان و حامیان آنان خواهیم گرفت. 

 

 

سردار سلامی حمله افراد مسلح به حرم امام و مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر