کد خبر: 497898 A

کمال خرازی:

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی نتیجه پروژه فشار عربستان به قطر را در راستای تبرئه خود به عنوان اصلی‌ترین حامی تروریسم و در جهت خدمت به رژیم صهیونیستی خواند.

به گزارش ایلنا، سید کمال خرازی در گفت‌وگویی و در پاسخ به این سؤال که ریشه اختلافات موجود در شورای همکاری خلیج فارس چیست؟ گفت: عربستان به دنبال هژمونی در منطقه است و برخی از کشورهای عضو شورای همکاری حاضر نیستند تحت قیمومیت عربستان قرار گیرند. اتهامی که عربستان به قطر وارد ساخته است حمایت از اخوان المسلمین و حماس است که آنها را گروه‌های تروریستی می‌خواند.

او با بیان اینکه یکی از اهداف اتهام عربستان به قطر، اولاً تبرئه خود به عنوان اصلی‌ترین حامی تروریسم در منطقه است، اظهار داشت: همه می‌دانند که افکار تروریستی تکفیری و ظهور گروه‌هایی چون القاعده و داعش ریشه در وهابیگری دارد که منزلگاه آن عربستان است و به همین دلیل این گروه‌ها از حمایت مالی و سیاسی دولت عربستان برخوردارند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی افزود: ثانیاً عربستان با تروریست خواندن حماس و اخوان المسلمین قصد دارد قطر را از حمایت از این جنبش‌های اسلامی بازدارد و به این ترتیب در خدمت به اسرائیل و آمریکا گوی سبقت را برباید. به همین دلیل می‌بینید که ترامپ رئیس جمهور آمریکا از عربستان در برابر قطر حمایت کرده است و قطر را حامی تروریسم می‌نامد و اسرائیل نیز خرسندی خود را مخفی نکرده است. بنابراین نتیجه این پروژه خدمت به اسرائیل است.

 

کمال خرازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر