کد خبر: 497939 A

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی امروز تهران را تا این ساعت ۴۳ مجروح و ۱۳ شهید اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، حسین ذوالفقاری در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در رابطه با حوادث تروریستی امروز تهران گفت: تروریست‌ها در حادثه امروز قصد داشتند عملیات خود را در صحن حرم مطهر امام انجام دهند ولی قبل از ورود به صحن امام با آنها برخورد شد و ناکام ماندند.

تروریست‌ها عمدتا به ارباب رجوع‌های در مسیر آسیب رساندند

او افزود: در حادثه دوم، در مجلس این افراد قصد ورود به محوطه اصلی مجلس را داشتند و عمدتا به ارباب رجوع‌های در مسیر آسیب رساندند و به طبقه چهارم ساختمان اداری رسیدند و در آنجا درگیری میان آنها و عوامل انتظامی و امنیتی به وجود آمد.

بعد از حادثه امروز به کل آماده‌باش داده شد

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه اینگونه گروه‌ها معمولا مناطق پرجمعیت را برای چنین عملیات خرابکارانه و تروریستی خودشان انتخاب می‌کنند، اظهار داشت: در حاشیه حرم مطهر امام راحل، افرادی هم دستگیر شدند. کلا مناطق زیارتی و مناطق حساسی مثل مجلس برای ما مهم هستند و بلافاصله بعد از وقوع این حادثه به کل کشور آماده‌باش داده شد.

افرادی در تلاشند در ایران ایجاد ناامنی کنند

ذوالفقاری افزود: در سوریه و عراق افرادی دستگیر شده‌اند و افرادی به صورت خاص در تلاشند در ایران ایجاد ناامنی کنند و برای این اقدامات تروریستی برخی کشورهای منطقه و آمریکا سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

کشورهای صهیونیستی در این فرقه‌گرایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند

او با بیان اینکه کشورهای صهیونیستی در این فرقه‌گرایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تصریح کرد: اینها در محاصره قرار گرفته‌اند و نوع تعلیمات و تلقیناتی به اینها می‌شود که اینها را تا کشته شدن پیش می‌برد.

تمام راه‌های مواصلاتی به داخل کشور را کنترل کرده‌ایم

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه امروز ما تمام قسمت‌ها را تحت پوشش قرار دادیم، خاطرنشان کرد: جلسات مختلف تامین امنیت تشکیل شد و تمام راه‌های مواصلاتی به داخل کشور را کنترل کرده‌ایم و در ارتباط با مناسبت‌های پیش‌رو اقدامات امنیتی مناسب را انجام خواهیم داد و همه تحرکات آینده را کنترل خواهیم کرد.

به مردم قول می‌دهیم امنیت آنها تضمین شود

ذوالفقاری تاکید کرد: اینها موجب نگرانی برای مردم نشود. تنها باید بیشتر از قبل هوشیار باشند و تقریبا آماده‌باش سراسری است و به مردم قول می‌دهیم امنیت آنها تضمین شود. این حادثه هشداری بود برای ما که از حوادث تروریستی در امان باشیم.

او افزود: ما ایام انتخابات را در امنیت کامل پشت سر گذاشتیم در این دوران هم دو تیم تروریستی را در کشور منهدم کردیم.

آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی امروز ۱۳ شهید و ۴۳ مجروح است

دبیر شورای امنیت کشور در رابطه با آمار قطعی و نهایی قربانیان حادثه تروریستی امروز در تهران ابراز داشت: در این حادثه تاکنون ۴۳ مجروح و ۱۳ شهید داشته‌ایم و درباره هویت تروریست‌های این حوادث نیز اقدامات اولیه صورت گرفته و تدابیری انجام شده است که به زودی نتایجش نیز اعلام می‌شود. 

 

حسین ذوالفقاری حمله افراد مسلح به حرم امام و مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر