کد خبر: 497951 A

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی:

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی از ایرانی بودن هویت تروریست‌های حادثه روز چهارشنبه تهران خبر داد و تاکید کرد: تروریست‌های حادثه تهران از برخی مناطق ایران به داعش پیوسته بودند.

به گزارش ایلنا، رضا سیف‌اللهی در گفت‌وگوی ویژه خبری در رابطه با هویت و ملیت عوامل حادثه تروریستی امروز تهران گفت: این افراد کسانی هستند که از برخی مناطق ایران به داعشی‌ها پیوسته‌اند. در آن مناطقی که داعشی‌ها اعلام خلافت کرده بودند، با آنها همکاری می‌کردند.

او ادامه داد: آنها با توجه به ضربات اخیر به پیکر داعش موضوع خلافت را خاتمه یافته دیدند و به نقش استراتژیک جمهوری اسلامی ایران درباره این موضوع یعنی از بین رفتن داعیه‌داری خلافت پی برده بودند.

افرادی که با داعش در رقه و موصل همکاری داشتند، این اقدامات را انجام دادند

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ضربات جمهوری اسلامی ایران به لحاظ خدمات مستشاری بوده که آنها از بین رفته و خود را در مسیر اضمحلال کامل دیدند، اظهار داشت: افرادی که با آنها در مناطقی مثل رقه و موصل همکاری داشتند و مبتلا به فتنه و آلودگی داعش بودند در مراجعات به کشورها و کشور ما از این نقشه‌های خائنانه برخوردار شده و این اقدامات را انجام دادند.

سیف‌اللهی افزود: تاکنون ۵۸ عملیات تروریستی اینچنینی از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) قبل از وقوع خنثی و منهدم شده است.

اقدامات تروریستی امروز از لحاظ عملیاتی فاقد ارزش بوده است

او در پاسخ به این سوال که چه اطلاعاتی درباره انهدام عملیات تیم تروریستی دیگری قبل از این حوادث تروریستی دارید؟ تصریح کرد: قبل از هر چیزی مردم باید بدانند که این اقدامات مذبوحانه از لحاظ عملیاتی فاقد ارزش بوده است.

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی در تشریح حادثه تروریستی صورت گرفته در حرم امام خمینی خاطرنشان کرد: در حادثه تروریستی حرم مطهر، دو نفر در محوطه حرم قصد نزدیک شدن به مرقد را داشتند که با هوشیاری سربازان جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی و کلانتری محل همانجا در منطقه این حرکت خفه شد و یکی از این نیروها کشته و دیگری به صورت انتحاری از بین رفت.

هدف اصلی تروریست‌ها صحن و نمایندگان مجلس بود

سیف‌اللهی اضافه کرد: این دو نفر در محوطه عمومی حرم بودند که به صورت طبیعی این محدوده هیچ گونه حفاظت و پوشش امنیتی - نظامی ندارد. همچنین در این منطقه عمومی، نیروهای مستقر عکس‌العمل سریع داشتند لذا این عملیات فاقد ارزش عملیاتی بوده است.

او در رابطه با حادثه تروریستی صورت گرفته در مجلس هم ابراز داشت: هدف اصلی این تروریست‌ها صحن و نمایندگان مجلس بود اما وقتی با حفاظت آهنین روبه‌رو شدند چاره‌ای جز حضور در طبقات پیدا نکردند. البته این تروریست‌ها از قسمت درب مراجعات مردمی با پوشش مراجعه‌کننده وارد می‌شوند و در آنجا نیروهای مسلح هم مشغول خدمت‌رسانی به مراجعات مردمی بوده‌اند.

هدف اصلی داعش، ایران است

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مردم برای مراجعه به دفاتر نمایندگان و ملاقات با آنها از این درب وارد می‌شوند، عنوان کرد: این تروریست‌ها همانند مردم عادی قصد ورود را داشتند که سلاحشان را در ساک پنهان کرده و در قالب پوشش مراجعه‌کننده مردمی ظاهر شدند. این خود نشان می‌دهد که عملیات آنها فاقد ارزش است کما آنکه مجلس نیز حتی یک دقیقه از روند عادی کاری‌اش خارج نشد و جلسه علنی بدون توقف ادامه یافت.

سیف‌اللهی با تاکید مجدد بر اینکه وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح، سپاه و نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی از زمان شکل‌گیری داعش قریب به ۵۸ تیم تروریستی را قبل از آنکه هر اقدامی انجام دهند، منهدم کرده‌اند، بیان کرد: این اتفاقات در شرایطی است که همه می‌دانیم هدف اصلی داعش، ایران است و کشورهای دیگر هدف فرعی هستند اما بازهم داعش تا به امروز کمترین موفقیت و توفیق در پیاده‌سازی برنامه‌های شیطانی‌اش را داشته است. 

شیعه و سنی در کمال وحدت و هوشیاری کنار هم حافظ امنیت ملی هستند

او با بیان اینکه از همان زمان که داعش برنامه‌اش تحت عنوان خلافت را مطرح کرد نتوانست در ایران پاسخ مثبتی نسبت به استقبال از اقداماتش دریافت کند، یادآور شد: این برای ما باعث افتخار است که شیعه و سنی در کمال وحدت و هوشیاری کنار هم حافظ امنیت ملی هستند که با همین همکاری‌های اطلاعاتی این حدود 60 تیم، توسط سربازان گمنام و سیستم‌های امنیتی قبل از انجام هر اقدامی منهدم شدند.

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی در رابطه با تدابیر اتخاذ شده جهت برقراری امنیت کامل در کشور گفت: اگر ما می‌گوییم که ۶۰ تیم داعش قبل از هر اقدامی خنثی شده، بدان معنا است که از این به بعد نیز هیچ جای نگرانی وجود ندارد. فرزندان آنها در سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات هوشیارند و به طور جدی از مرزهای داخلی کشور مراقبت و حفاظت می‌کنند.

اقدامات نیروهای شیطانی راه به جایی نخواهد برد

سیف‌اللهی با بیان اینکه اقدامات آفندی به خصوص در مرزها انجام می‌شود تا نطفه اصلی این شجره خبیثه خفه شود، اظهار داشت: اقدامات این نیروهای شیطانی راه به جایی نخواهد برد. آنها روزی در موصل اعلام خلافت کردند اما اکنون موصل در حال پاکسازی است و آنها به دنبال مناطق امن برای فرار هستند.

او تاکید کرد: مردم مطمئن باشند ما امنیت ملی و جغرافیای خود را به بهترین نحو حفظ می‌کنیم و توان جمهوری اسلامی و سربازان گمنام فراتر از اینهاست.

اقدامات تروریستی کور راه به جایی نخواهد برد

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ترویست‌ها می‌خواهند محیط امن ما را برهم زنند، تصریح کرد: آنها این اراده را دارند اما ما اجازه نمی‌دهیم و همانند گذشته امنیت و آرامش کامل در کشور برقرار است و این اقدامات بزدلانه و تروریستی کور راه به جایی نخواهد برد لذا مردم آرامش کامل داشته باشند. 

 

 

رضا سیف الهی حمله افراد مسلح به حرم امام و مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر