کد خبر: 498482 A

با حضور در سفارت ایران صورت گرفت؛

در پی شهادت جمعی از مردم بی‌گناه کشورمان به دست تروریست‌ها، دفتر یادبودی در روز جمعه در رزیدانس سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوناکری گشایش یافت.

به گزارش ایلنا، سفرا، کارداران، سازمان‌های مردم نهاد و وزیر امورخارجه گینه ضمن حضور در محل سفارت و امضای دفتر یادبود، به ساحت شهدا و مصدومین این اقدام ناجوانمردانه ادای احترام کرد.

وزیر دفاع گینه نیز ضمن حضور در رزیدانس سفارت جمهوری اسلامی ایران درکوناکری با نگارش متنی در ابراز همدردی دولت و مردم گینه با دولتمردان و ملت غیور جمهوری اسلامی ایران، عملیات تروریستی توسط گروه‌های تکفیری در حرم مطهر امام راحل و همچنین خانه ملت (مجلس شورای اسلامی) را محکوم کرد.

شایان ذکر است برخی از سفراء علاوه بر تعزیت دولت و مردم کشور متبوع خود، به دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران، در نشست‌های جداگانه‌ای با وحید کیانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران، خواستار ادامه پایمردی جمهوری اسلامی ایران در صف اول مبارزه با تروریسم شدند.

در هنگام امضای دفتر یادبود شهدای ترور، فیلمی از نحوه ایجاد گروه‌های تروریستی و تکفیری توسط دولت‌های استکباری به زبان انگلیسی پخش شد که مورد توجه دیپلمات‌ها و وزیر امور خارجه  این کشور آفریقایی قرار گرفت.

 

حمله افراد مسلح به حرم امام و مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر