کد خبر: 502329 A

سفیر ایران در آنکارا:

سفیر ایران در آنکارا در دیدار با روسای اندیشکده‌های ترکیه اهمیت توسعه روابط، مشارکت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی میان اندیشکده ها، مراکز فکر و دانشگاه‌های ایران و ترکیه را در جهت هم افزایی، گسترش مناسبات و روابط علمی فرهنگی میان دو کشور ضروری دانست.

به گزارش ایلنا، محمدابراهیم طاهریان فرد در جمع روسای اندیشکده های ایرام، اورسام، آویم، آنکاسام و علمای الهیات ترکیه گفت: مطالعه و تحقیق پیرامون راه های گسترش، توسعه مناسبات و همکاری‌های دوجانبه برای حل و فصل مسائل و ارائه راه حل برای غلبه بر مشکلات منطقه ای از سوی اندیشکده ها بسیار مهم و ضروری است و در این مراکز نقش متفکران برای طراحی روشهای خردگرایانه در حوزه کاهش تنشها و توسعه فضای سازنده بسیار حائز اهمیت است.

او با اشاره به بحران‌های متنوع منطقه و بازی‌های پیچیده صهیونیستها و همپیمانان آنها برای تولید بحران و جنگ افروزی اظهار داشت: خواست صهیونیستها این است که موضوع فلسطین و مظلومیت این ملت در نتیجه فتنه‌های متنوع در منطقه به حاشیه رانده شده و به فراموشی سپرده شود. بر این اساس ما مسئولیت سنگینی جهت برهم زدن بازی شوم جبهه صهیونیسم، در منطقه داریم.

سفیر ایران در ترکیه با ابراز آمادگی کامل ایران برای توسعه تماس‌های فکری،    تحقیقانی و مطالعاتی با موسسات فکری ترکیه تصریح کرد: مراکز علمی، دینی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران آماده اند با موسسات و مراکز علمی فرهنگی ترکیه در کلیه زمینه‌های مورد علاقه دو جانبه و منطقهای مشارکت و همکاری کنند.

سفیر ایران در آنکارا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر