کد خبر: 503642 A

شورای مرکزی یهودیان آلمان در شهر برلین به همراه چند سازمان دیگر خواستار ممنوعیت و جلوگیری از برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز خبری یهودیان اروپا، شورای مرکزی یهودیان آلمان به همراه چند سازمان دیگر خواستار ممنوعیت و جلوگیری از برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس به این دلیل که راه‌پیمایان خواستار نابودی اسرائیل هستند، شد.

این پایگاه خبری نوشت که این روز در سال ۱۹۷۹ میلادی توسط آیت‌الله خمینی به عنوان یک مبارزه سیاسی برای آزادسازی فلسطین و نابودی اسرائیل بنیان گذاشته شد که طی آن‌ همه ساله مسلمانان در آخرین جمعه ماه رمضان خواستار نابودی اسرائیل می‌شوند.

«جوزف شوستر» رئیس‌ شورای مرکزی یهودیان در آلمان برگزاری مراسم روز قدس در برلین و دیگر نقاط آلمان را «شرم‌آور» خواند و از مردم خواست تا با حضور خود علیه این راهپیمایی اعتراض کنند.

«اولریکه بکر» سخنگوی کمپین «توقف بمب»، یکی از کمپین‌هایی که خواستار ممنوعیت برگزاری این راهپیمایی شده بود، خاطرنشان کرد که انجمن‌های اسلامگرا در راستای سیاست‌ ترویج اسلام وضدیت با یهود خواستار نابودی اسرائیل هستند.

وی ادامه داد: حمایت دولت آلمان از مسلمانان و انجمن‌های اسلام‌گرا که تحت حمایت ایران است، کمک واقعی به اسلام‌گرایی بوده و باید تجدید نظر اساسی در سیاست‌های داخلی و خارجی مربوط به این امر صورت گیرد.

دولت داخلی ایالت برلین اعلام کرد که تصمیم گرفته است اجازه حمل پرچم‌ها و نمادهای «حزب‌الله» در راهپیمایی روز جهانی قدس را ندهد. 

«توماس نودندروف» سخنگوی پلیس برلین در این خصوص خاطرنشان کرد که نمایش این پرچم‌ها و نمادها می‌تواند باعث افزایش نفرت و تحریک بخشی از راهپیمایان علیه یهودیان و سردادن شعارهای تحریک‌آمیز و نفرت‌انگیز شود.

 

اسرائیل برلین یهودیان آلمان ممنوعیت برگزاری راهپیمایی روز قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر