کد خبر: 503693 A

لاریحانی در خطبه‌های پیش از نمازجمعه:

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در قرن اخیر ما ماجرایی‌ شوم‌تری از ایجاد رژیم صهیونیستی هم در تاسیس و هم در شکل‌دهی جنایاتی که انجام داده است، نداشته‌ایم. تاسیس این رژیم آغاز ماجراجویی‌های گسترده در منطقه شده و تا به امروز که حمایت آنها از تروریست‌ها آشکار شده، ادامه داشته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی لاریحانی طی سخنانی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: ملت ایران بار دیگر در روز قدس به ندای امام خمینی و رهبری لبیک گفته و صحنه باشکوه غیرت دینی را به رخ جبهه ظلم و استکبار به رهبری صهیونیست‌ها کشاندند.

ماجرایی‌ شوم‌تری از ایجاد رژیم صیهونیستی نداشته‌ایم

او با بیان اینکه در قرن اخیر ما ماجرایی‌ شوم‌تری از ایجاد رژیم صهیونیستی هم در تاسیس و هم در شکل‌دهی جنایاتی که انجام داده است، نداشته‌ایم، اظهار داشت: تاسیس این رژیم آغاز ماجراجویی‌های گسترده در منطقه شده و تا به امروز که حمایت آنها از تروریست‌ها آشکار شده، ادامه داشته است. منطقه ما با دولت و بازیگری تباه‌گر و حیله‌گری روبرو هستند که هرچند خود را به یهود منتسب می‌کند ولی دست قدرت‌های بزرگ پشت سر آنها است.

قدرت‌های استکباری غده سرطانی اسرائیل را برای درگیری مسلمانان ایجاد کردند

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه هزاران یهودی در ایران و کشورهای دیگر زندگی می‌کنند که به راحتی زندگی می‌کنند ولی از اسرائیل هم بیزار هستند، تصریح کرد: قدرت‌های استکباری یک غده سرطانی را در منطقه ایجاد کرده‌اند تا مسلمان‌ها را برای همیشه درگیر نگه دارند و بتوانند آنها را چپاول کنند.

موسسان رژیم صیهونیزم ادعا کردند که قوم یهود، قوم برتر است

لاریجانی با اشاره به سوابق تاریخی جنبش صیهونیزم و تاسیس رژیم اسرائیل خاطرنشان کرد: موسسان رژیم صیهونیزم ادعا کردند که قوم یهود، قوم برتر است. صیونیست‌ها با سواستفاده از آیاتی از تورات گفتند که یهود قوم برتر است و گفتند که این برتری ربطی به خیر و شر و گناه ندارد. یکی از نخست‌وزیران این رژیم می‌گوید قوم یهود بر گنج تسلط دارد پس می‌تواند همه را رهبری کند.

او ادامه داد: از نظر آنها، همه یهودیان باید به این سرزمین مهاجرات کنند و زندگی در این سرزمین ایمان است. هدف دوم آنها تشکیل ارتش اسرائیل بود. آنها ابتدا با یهودیان شرق اروپا گروه‌های کشتارجمعی را ایجاد کردند و اولین کسانی هم که به اسرائیل کوچ کردند، همین گروه‌های تروریستی بودند.

صهیونیست‌ها معتقدند منابع اقتصادی را در دنیا باید در اختیار بگیرند

رئیس مجلس با طرح سوالاتی خطاب به صهیونیست‌ها ابراز داشت: صهیونیست‌ها مدعی هستند یهویدیان حقوقی دارند که براساس آن حقوق می‌توانند دنیا را اداره کنند. این قوم برتر چند نفر هستند؟ درتمام بررسی در یک صد سال اخیر یهودیان حدد ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر هستند. آنها برای رفع این مشکل و ضعف معتقدند که منابع اقتصادی را در دنیا باید در اختیار بگیرند. 

رژیم صیهونیستی براساس یک تفکر شیطانی شکل گرفته است

لاریجانی با بیان اینکه رژیم صیهونیستی براساس یک تفکر شیطانی شکل گرفته است، عنوان کرد: جنبش صیهونیزم معتقد به سرزمین بدون مرز است که از غرب به سوئیس و شرق به فرات می‌رسد. بن گوریون، یکی از نخست‌وزیران رژیم صیهونیستی می‌گفت حدود اسرائیل از نیل تا فرات است بنابراین داعیه صیهونیزم محدود به یک سرزمین نیست.

کشورهای منطقه با تشکیل رژیم صیهونیستی سرگرم می‌شدند

او در تشریح اهداف انگلیس در ایجاد اسرائیل یادآور شد: در اعلامیه بالفور، وزیر خارجه انگلیس به جامعه ملل می‌گوید ما ایجاد تشکیل دولت یهود را می‌پذیریم. چرا انگلیس این کار را کرد؟ هرتزل موسس رژیم صیهونیستی در نامه‌ای به وزارت امور خارجه می‌نویسد دسته‌های مهاجران از شرق اروپا به لندن می‌رسد و اگر درهای مهاجرات را برایشان باز نکنید، با کوله‌باری از مهاجران روبه‌رو هستید.

عضو شورای عالی امنیت ملی افزود: یکی از اهداف دیگر، سرگرم کردن کشورهای منطقه و درگیری آنها با یکدیگر است زیرا با این کار، امکان چپاول کشورهای منطقه فراهم می‌شود. 

تصاحب فلسطین توسط یهود دروغ است

لاریجانی اضافه کرد: هدف اول از تشکیل سرزمین موعود، اوگاندا بود. آنها بعد منصرف شدند و فلسطین انتخاب شد.  هرتزل می‌گوید فلسطین بهترین جا است چون با نام آن، خاطرات تاریخی برایشان زنده می‌شود. آنها می‌گویند ساکن اصلی فلسطین یهودی‌ها هستند و مسلمانان مهاجر هستند که دروغ است زیرا قبل از ورود یهودی‌ها هم افراد دیگر و سامی‌ها حضور داشتند. ۱۵۰۰ سال شهرهای فلسطین در دست کنعانی‌ها و بعد ایرانیان بود. دوران آرامش اورشلیم پس از فتح آن توسط مسلمانان بود. بنابراین این ادعا که یهود صاحب این سرزمین هستند یک دورغ است.

فلسطین برای همه ادیان مقدس است

او با طرح این سوال که چرا ما نسبت به مسئله فلسطین حساس هستیم و برای آن همانند امروز قیام می‌کنیم، بیان کرد: دلیل اول ما، ان است که قدس قبله نخست مسلمانان است و حتی ۱۶ ماه پس از هجرت به مدینه هم، مسلمانان به سمت بیت‌المقدس نماز می‌گذاردند. حتی بعد از تغییر قبله هم حرمت این مسجد سفارش شده است. همچنین معراج پیامبر از بیت‌الله الحرام به بیت‌المقدس بود. این سرزمین خواستگاه پیامبران بوده و بسیاری از پیامبران در آن زیسته و مدفون هستند. لذا سرزمین وحی است و برای همه ادیان مقدس است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: فلسطین کانون تفکر اسلامی است به گونه‌ای که امام محمد غزالی در قرن پنجم می‌گوید در فلسطین قریب به ۳۶۰ کانون و مدرسه اسلامی وجود دارد.

صیهونیست‌ها تلاش می‌کنند مسلمانان را از مسئله فلسطین منحرف کنند

لاریجانی با اشاره به سخنان شهید مطهری گفت: شهید مطهری می‌گوید در زمانی که رژیم اسرائیل مسلمانان را آواره کرده، مسلمانان باید وظیفه خود را شناخته و شمر دوران خود را بشناسید. در سال‌های اخیر صیهونیست‌ها تلاش می‌کرد و می‌کنند تا مسلمانان را خاموش و از مسئله فلسطین منحرف کرده و برای این کار طرح‌های مختلف را دنبال می‌کردند. 

هدف امام از روز قدس افشاگری برای بیداری مسلمانان از خواب غفلت بود

او با بیان اینکه هدف امام از روز قدس افشاگری بزرگ برای بیداری مسلمانان از یک خواب غفلت بود، اظهار داشت: اینکه مقام معظم رهبری می‌گوید روز قدس روز استغفار است برای آن است که وظیفه خود را بشناسیم.

اسرائیل مادر تروریسم است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روز قدس تنها یک روز اسلامی نیست، تصریح کرد: اسرائیل مادر تروریسم است. ما تروریسمی پلیدتر و ماجراجوتر از اسرائیل نداریم. یک دولتی این چنین ملتی را آواره نکرده بود. خشونت‌آمیزترین اقدامات توسط صیهونیست‌ها انجام شده است. توصیه‌شان این است که فلسطین را باید با جنگ داخلی و خارجی احاطه کرد و در این راه، استفاده از مواد مخدر و قتل هم مجاز است. 

صیهونیست‌ها در مدارس‌شان کشتار را تدریس می‌کنند

لاریجانی ادامه داد: مناخیم بگیم، نخست‌وزیر اسبق رژیم صیهونیستی می‌گوید نیرومندترین نیروی جهان صلح نیست بلکه جنگ است. حادنا بازوی تروریسم صیهونیست است. سازمان‌های تروریستی زیادی تشکیل شده و هزاران عملیات گوناگون انجام داده‌اند. آنها هزاران فلسطین را کشتند و حتی در مدارس‌شان کشتار را تدریس می‌کنند.  

صیهونیست‌ها حتی یاسر عرفات را هم ترور کردند

او با اشاره به برخی جنایات اسرائیل در ده‌های اخیر خاطرنشان کرد: داعش از عملیات‌های تروریستی صیهونیست‌ها گرته‌برداری کرده است. در کفرقاسم دستور به دستگیری ندادند بلکه گفتند کشتار بهتر است. در کشتار قانا ۲۵۰ نفر کشته و ۳۸۰ نفر زخمی شدند. تاریخ صیهونیزم هزاران نفر کشته و شهید فلسطین و لبنانی را به ما نشان می‌دهد. کدام گروه تروریستی چنین جنایتی را انجام داده است. صدها ترور از شخصیت‌های فلسیطینی و غیرفلسطینی را آنها ترور کرده‌اند. حتی آنها یاسر عرفات را با تمام سازش‌هایی که انجام داده بود، با روش‌های جدید ترور کردند. شهدای هسته‌ای ما نیز توسط اسرائیل شهید شدند. 

صیهونیزم امروز حامی جریان‌های تروریستی است

رئیس قوه مقننه با یادآوری حمایت‌های امریکا از رژیم صیهونیستی ابراز داشت: امریکا و قدرت‌های شرقی و غربی هیچ‌گاه در برابر این رژیم مسئله حقوق بشر را مطرح نکرده و می‌گویند امنیت آنها امینت ماست. خجالت‌آور است که آنها ایران را حامی تروریسم می‌دانند در حالی که ما ۱۷ هزار شهید ترور داریم. امریکا امروز نام منافقین را از لیست گروه‌های تروریستی حذف کرده‌اند. وزیر خارجه اسبق می‌گوید داعش را ما ایجاد کردیم. امروز جبهه النصره را حمایت می‌کنند چون فرزند تروریسم صیهونیستی است. در کنگره اخیر صیهونیسم می‌گویند وضعیت ما از هر روز و زمان دیگری بهتر است. صیهونیزم امروز حامی جریان‌های تروریستی است و از طرفی برخی کشورها مانند آل سعود را اخاذی می‌کنند. 

رئیس جمهور امریکا با پررویی ایران را حامی تروریسم معرفی می‌کند

لاریجانی اضافه کرد: بارها صیهونیست‌ها امریکا را تشویق به انجام حمله علیه ایران کرده‌اند. وزیر سابق امور خارجه اخیرا گفت بارها عربستان و اسرائیل به ما فشار می‌آوردند تا به ایران حمله کنیم. وزیر سابق دفاع امریکا گفت که پادشاه عربستان بارها به ما می‌گفت سر افعی را باید بزنید. 

او با یادآوری حمایت‌های امریکا از آل سعود بیان کرد: این یک فضاحت برای امریکا است که رئیس جمهور امریکا به خاطر حمایت سعودی‌ها از رقیب ریاض را حامی تروریسم می‌دانست ولی به خاطر اخاذی و معامله، از این قدرت حمایت می‌کردند و با پررویی ایران را محور و حامی تروریسم معرفی می‌کند. آنها را در یک زمان قطر را حامی تروریسم می‌دانند و بعد از انعقاد قرارداد فروش هواپیما، واشنگتن و دوحه با یکدیگر مانور نظامی انجام می‌دادند. 

ملت ایران راه روشنی را ادامه می‌دهد

این عضو شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: مانند دزدان سرگردنه به دبنال چپاول ملت‌ها هستند. بی‌پرواترین دولت امریکا است که به دنبال دزدی است. حالا ملت ایران حق دارد که هرچه فریاد دارید سر امریکا بکشد؟ البته این وضع داوم ندارد. ملت ایران راه روشنی را ادامه می‌دهد. 

حمله موشکی گوشه‌ای از اقتدار ملت ایران بود 

لاریجانی با یادآوری دکترین امنیتی ایران عنوان کرد: اگر از مقاومت حمایت می‌کنیم استراتژی عمیق ما، هم حفظ امنیت در کشور هم نابودی تروریسم کور چه در داخل و چه در خارج است. ما تروریست‌ها را دنبال می‌کنیم و حمله موشکی اخیر نیز گوشه‌ای از اقتدار ملت ایران بود که به خوبی انجام شد. 

او اضافه کرد: ملت ایران انقلابی غیرتمند پاسخ اقدامات سنا و کنگره را با قاطعیت در صحنه خواهد داد. 

روز قدس علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر