کد خبر: 503722 A

روز قدس روز فریاد انزجار علیه تروریسم جهانی؛

حسینعلی امیری گفت: مفهوم فرمایش مقام معظم رهبری به عنوان رییس حاکمیت درباره آتش‌ به اختیار به هیچ وجه ایجاد بی‌نظمی و بی‌قانونی در جامعه نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی امیری در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایلنا، مبنی بر اینکه نظر شما در مورد کابینه دوازدهم و ویژگی آن چیست و چقدر ضرورت دارد تغییرات صورت گیرد اظهار کرد: در ایام تبلیغات روحانی گفتمانی را مطرح کرد و بارها اعلام کرده به عهدی که با مردم بسته وفادار خواهد بود و کارآمدی و جوان‌گرایی، نوآوری و خلاقیت و کسانی که بتوانند مشکلات مردم را حل کنند از شاخصه‌های کابینه خواهد بود.

او درباره واژه آتش به اختیار نیز گفت: مقام معظم رهبری در این باره توضیحات کامل را فرمودند و اگر قرار باشد ما بیش از ایشان درباره این واژه بگوییم معتقدم تفسیر به رای شده است. آنچه که مسلم است مفهوم فرمایش مقام معظم رهبری به عنوان رییس حاکمیت به هیچ وجه ایجاد بی‌نظمی و بی‌قانونی در جامعه نیست.

او در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که پرسید به نظر شما منظور رییس‌جمهور از این جمله که اقتصاد در دست دولت با تفنگ است چیست، گفت: مفهوم این جمله را خود آقای رییس‌جمهور باید بگویند. رییس‌جمهور نگاه اقتصادی ویژه‌ای دارند که درباره این موضوع باید از خود او بپرسید.

امیری همچنین درباره رابطه داعش با اسراییل اظهارکرد: رابطه داعش و اسراییل را باید در راستای کار آنها سنجید در حال حاضر می‌بینیم که کارهایی که اسراییل انجام می‌دهد همان کارهایی است که داعش انجام می‌دهد و کاملا داعش و اسرایل در هدف مشترکند این هدف مشترک نشان می‌دهد خاستگاه داعش و اسراییل یکی است و هر دو زاییده استکبار جهانی هستند و برای تضعیف جهان اسلام و جفا به مردم مسلمان در سراسر عالم تشکیل شده است.

حسینعلی امیری راهپیمایی روز قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر