کد خبر: 504777 A

لاریجانی در جمع خبرنگاران هنگام ورود به کره جنوبی؛

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری به تهیه اساسنامه نشست روسای مجالس اوراسیا گفت: این نشست می تواند به امنیت پایدار و توسعه روابط اقتصادی کشورهای حاضر کمک کند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی شب گذشته هنگام ورود به کره جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: این نشست ابتکاری است که از سال پیش شروع شده و ایران نیز نقش فعالی داشته تا این سازمان شکل بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روسای مجالس آسیا و بخشی از اروپا همکاری‌هایی را برای توسعه و حل مشکلات منطقه پیگیری می‌کنند. 

او ادامه داد: با توجه به شرایطی که در عرصه بین‌المللی وجود دارد، اینگونه نهادها و سازمان‌هایی که می‌توانند بسط پیدا کنند و از یک قاره هم فراتر بروند، می‌توانند به مسائل امنیت پایدار در منطقه و توسعه در روابط اقتصادی کشورها کمک کنند. 

لاریجانی متذکر شد: درخصوص سرمایه‌گذاری اقتصادی، استفاده از انرژی و مسائل امنیتی که منطقه را درگیر کرده، مسائل لازم در این نشست مطرح می شود.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: امیدواریم اساسنامه این کنفرانس شکل بگیرد تا بتواند فعالانه‌تر به مسائل اوراسیا بپردازد.

او گفت: دیدارهایی با مقامات کره‌ای و روسای مجالسی که در این اجلاسیه حضور پیدا می‌کنند، انجام خواهد شد. 

لاریجانی عنوان کرد: محور مهم این دیدارها توسعه روابط ایران با کره جنوبی و سایر کشورهای حاضر است. 

او ادامه داد: با توجه به شرایطی که مهیا شده و زمینه‌هایی که برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده، از سرمایه‌گذاری کره جنوبی نیز استقبال می‌کنیم.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر