کد خبر: 506494 A

حسن روحانی در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی خواستار استرداد لایحه «اصلاح قانون کار» و «عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی» شد.

به گزارش ایلنا،  متن نامه‌ رییس جمهور  خطاب به علی لاریجانی  به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

در اجرای ماده ۱۳۸ قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی استرداد لایحه "اصلاح قانون کار" موضوع نامه شماره ۴۸۰۴۱/۱۷۹۲۲۸ مورخ ۱۳/ ۹/ ۱۳۹۱ که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل نگرانی های ابراز شده و انتقادات صورت گرفته به برخی مواد لایحه از سوی نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی در جلسه ۱۳ /۲/ ۱۳۹۶ هیات وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی تقدیم می‌شود.

حسن روحانی - رئیس جمهور»

رئیس جمهوری روز یکشنبه همچنین در نامه مشابهی خواستار استرداد لایحه "عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی" از مجلس شورای اسلامی شد. این لایحه نیز در سال ۱۳۹۰ و در دولت دهم تقدیم مجلس شده بود.

در نامه روحانی به  لاریجانی، از اطاله رسیدگی در مجلس شورای اسلامی و عدم تایید لایحه مذکور توسط شورای نگهبان به عنوان دلایل درخواست استرداد لایحه عضویت دولت ایران در صندوق همبستگی اسلامی یاد شده است.

حسن روحانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر