کد خبر: 508441 A

میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

نماینده اصلاح‌طلب مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی نسبت به نامه وزیر کشور به رییس سازمان اوقاف و امور خیریه درباره واگذاری بقعه امام‌زاده هاشم (ع) این شهرستان به لاریجان به‌شدت انتقاد کرد.

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا با انتقاد از این اقدام اخیر وزیر کشور اعلام کرد: در همسایگی منطقه ما برخی نامزدهای انتخاباتی برای رای‌آوری وعده‌های آن‌چنانی دادند که گاز را به لاریجان می‌بریم و امام‌زاده هاشم را به لاریجان ملحق می‌کنیم در حالی که کسی نمی‌تواند به وجبی از خاک سرزمینی دماوند چپ نگاه کند. 

نماینده اصلاح‌طلب مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ازطریق فضای مجازی در جریان نامه وزیر کشور در مورد واگذاری «امام‌زاده هاشم دماوند» به منطقه لاریجان قرار گرفته است، گفت: برای جلوگیری از این مسئله چند اقدام مختلف را همزمان به انجام رساندیم که بر این اساس با استاندار تهران و فرماندار شهرستان تماس گرفتم که اظهار بی‌اطلاعی کردند، همچنین با آقای سامانی معاون وزیر کشور و نماینده تام‌الاختیار وزیر در این خصوص نیز تماس گرفتم که ایشان نیز بسیار متعجب شد و برای حل مشکل وعده داد.

میرزایی نیکو اضافه کرد: همچنین با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرده و به ایشان اطلاع دادم که وزیر کشور به سازمان زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امر و نهی کرده که در نتیجه وزیر فرهنگ سریعاً خواستار جلوگیری اقدامات اوقاف شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: علاوه بر این‌ها، با مراجعه به وزارت کشور و انتقال نامه مربوط به این اقدام وزارت کشور به دفتر وزیر، خواستار کان‌لم یکن شدن نامه شدم و همچنین با امام جمعه و فرماندار محترم دماوند نیز دیدار کرده و نامه‌ای مشترک و سه‌جانبه خطاب به وزیر کشور تهیه کردیم.

او گفت: در ادامه نیز در شورای تامین شهرستان شرکت کرده و خواستار پیگیری نامه از مراجع امنیتی شدم و نسبت به جلوگیری از هرگونه جابجایی درخواست مطرح کرده و خواستار توجه ویژه فرماندهی محترم سپاه و نیروی انتظامی برای جلوگیری از هرگونه تحرک در این زمینه شده و بر مخدوش بودن نامه تاکید کردم چرا که نامه وزیر کشور به‌صورت غیرچاپی تهیه شده و یک طرفه است و با گفته‌های آقای سامانی نیز هم‌خوانی ندارد.

او اعلام کرد: بر این اساس خواستار توضیح صریح وزیر کشور، استاندار یا نمایندگان‌شان برای مردم دماوند هستیم و همچنین می‌خواهیم که وزیر کشور و مسئولان مربوطه اگر متن نامه صحت داشته باشد به‌خاطر جریحه‌دار کردن روح و روان مردم نجیب دماوند و اینکه احساسات مردم را برانگیختند، از ایشان عذرخواهی کنند.

میرزایی نیکو تصریح کرد: از وزیر کشور می‌خواهم فوراً این نامه را کان لم یکن کرده و به خواسته امام جمعه، نماینده مجلس و فرماندار شهرستان دماوند و همچنین مردم عزیز این منطقه توجه ویژه داشته باشند، چرا که در غیر این‌صورت عواقب آن بر عهده شخص وزیر کشور که خود رییس شورای امنیت کشور است، خواهد بود.

او در پایان با اشاره به موضوع انتقال گاز به شهرستان دماوند نیز گفت: درباره مسله گاز، با اینکه محکومیت دیوان عدالت را گرفتیم اما رییس قوه قضاییه شخصاً آن‌را ابطال کرد و همه نجابت کردیم و احترام گذاشتیم و حرفی نزدیم.

 

امام‌زاده هاشم دماوند

نامه وزیر کشور به رییس سازمان اوقاف و امور خیریه

 

امام‌زاده هاشم دماوند

نامه نماینده دماوند به وزیر کشور

 

امام‌زاده هاشم دماوند

نامه امام‌جمعه، نماینده مجلس و فرماندار دماوند به وزیر کشور

 

امام‌زاده هاشم دماوند

اعتراض مردم دماوند به واگذاری امام‌زاده هاشم به لاریجان در نمازجمعه

 

امام‌زاده هاشم دماوند

جمع‌آوری طومار امضاء در اعتراض به واگذاری امام‌زاده هاشم دماوند به لاریجان

قاسم میرزایی نیکو واگذاری امام‌زاده هاشم دماوند به لاریجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر