کد خبر: 508615 A

رسایی در گفت‌گو با ایلنا:

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شعار علیه روحانی درمقایسه با اهانت‌ها به روسای‌جمهور هیچ بود، تاکید کرد که در مداحی روز عید فطر هیچگونه بی‌ادبی مشاهده نکرده و در ادامه مدعی شد که دولت از آرمان‌های انقلاب و مواضع صریح امام و رهبری تخطی کرده است.

حمید رسایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به اهانت‌های صورت گرفته علیه رییس‌جمهوری در جریان مراسم راهپیمایی روز قدس اعلام کرد: شخصاً معتقدم صحبت‌های آقای روحانی باید نقد شود و در برابر مواضع غلطش موضع‌گیری بجا صورت بگیرد اما جای این کار در خیابان نیست.

شعار علیه روحانی درمقایسه با اهانت‌ها به روسای‌جمهور هیچ بود!

او گفت: با این حال به نظر می‌رسد شعارهای علیه آقای روحانی در مقایسه با حرف‌هایی که علیه رییس‌جمهورهای قبلی مطرح شد، چیز خاصی نبود و هیچ بود!

واکنش رسایی به شباهت مداحی روزعید فطر به نطق‌هایش: شفاف و صریح بود!

نماینده اصولگرای پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین به واکنش‌ها درباره مداحی روز عید فطر نیز پرداخت و با بیان این‌که باوجود استماع چندباره این مداحی، هیچ ایرادی در آن ندیده است، در پاسخ به این سوال که آیا شباهتی میان این مداحی و نطق‌های خود در زمانی نمایندگی ندیده است، گفت: به هر حال این مداحی، صریح، روشن و شفاف بود. البته مداحی سال قبل مراسم روز عید فطر به‌مراتب صریح‌تر و شفاف‌تر از مداحی امسال بود، چرا سال گذشته کسی اعتراض نکرد!

او گفت: واقعیت این است که شخصاً در بخش‌هایی از این مداحی که مربوط به آقای روحانی بود، بی‌ادبی مشاهده نکردم و بخش‌هایی از آن نیز صرفاً با صراحت کلام درباره تصمیمات و اقداماتی که آقایان انجام داده بودند، سوالاتی را مطرح می‌کرد و متوجه نمی‌شوم چرا عده‌ای داخل کشور این‌قدر به این مسئله پرداختند.

نسبت به تخطی دولت از آرمان‌ها انتقاد داریم

رسایی همچنین در واکنش به پرسشی درباره این‌که آیا او مواضع گذشته‌اش در قبال دولت را تلطیف کرده است، گفت: بنده همچنان‌‌ همان مواضع گذشته را نسبت به دولت محترم فعلی دارم؛ این مواضع کاملاً انتقادی است و این انتقاد‌ها مربوط به بخش‌هایی است که دولت به‌عقیده ما از چارچوب‌های اصول و ارزش‌های مربوط به آرمان‌های انقلاب، مواضع صریح، روشن و شفاف حضرت امام (ره) و رهبری تخطی می‌کند، و طبیعتاً ما هم نسبت به این تخطی‌ها واکنش نشان می‌دهیم.

او در پاسخ به سوال دیگری درباره علت انتشار یادداشت زاکانی که در آن پیشنهاد «آتش‌بس یک‌طرفه» را مطرح کرده بود، گفت: بنده سخنگوی آقای زاکانی نیستم و این یادداشت را هم مطالعه نکرده‌ام.

نماینده اصولگرای پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که تحلیل‌تان نسبت به تلطیف مواضع چند چهره اصولگرا درقبال دولت چیست، گفت: تحلیل من این است که این تلطیف مواضع اصولگرایان در قبال دولت صرفاً ادعای شماست!

اگر بر فرض زاکانی خواستار آتش‌بس یک‌طرفه شده باشد، به معنای خواست همه نیست

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی در واکنش به این‌که به هر حال زاکانی در این یادداشت صراحتاً خواستار آتش‌بس یک‌طرفه در قبال دولت شده است، گفت: اگر بر فرض حرف شما درست باشد هم به معنای این نیست که این مسئله خواست همه اصولگرایان است؛ آقای زاکانی که تعداد زیادی از افراد نیستند. زاکانی یک‌نفر است، رسایی هم یک‌نفر است.

رسایی همچنین در واکنش به این‌که محمدرضا باهنر، احمد توکلی و برخی دیگر از شخصیت‌های اصولگرا نیز ساعتی پس از انتشار یادداشت زاکانی ضمن استقبال و حمایت از آن، مواضعی تلطیف‌شده در قبال دولت اخذ کردند، گفت: این برداشت شماست و حتی اگر درست هم باشد، بهتر است از خودشان بپرسید. از آن‌جا که در جریان دقیق این مسائل نیستم، بهتر است خودشان صحبت کنند.

حمید رسایی توهین در مداحی توهین به رییس‌جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر