کد خبر: 508800 A

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به اظهارات اخیر دادستان کل کشور واکنش نشان داد و گفت: این ستاد آمادگی دارد در جلسات مشترک با مستندات کامل نسبت به رفع دغدغه ایشان اقدام کند.

به گزارش ایلنا، علی مویدی در پاسخ به سخنان دادستان کل کشور در گردهمایی روسای پلیس آگاهی مبنی بر میزان کارآیی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در طول چهار سال گذشته با اجرای سیاست‌ راهبردی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر شاهد رشد بیش از ۴۸ درصدی اقدامات نرم مبارزه اعم از پیشگیری، درمان، مشارکت‌های مردمی و صیانت اجتماعی بوده‌ایم که در تاریخ سه دهه عمر ستاد کم‌سابقه بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه طی چهار سال گذشته به صورت مستمر سالانه شاهد رشد ۱۵ درصدی کشفیات در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر هستیم، گفت: سیاستگذاری امر مبارزه براساس اسناد بالادستی مشتمل بر سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در حوزه مبارزه با مواد مخدر، قانون مبارزه با مواد مخدر و اصلاحات و الحاقات بعدی آن و مواد مندرج در قانون برنامه ششم توسعه و مصوبات ستاد مبارزه با مواد مخدر ابلاغی از سوی ریاست جمهور و رییس ستاد طراحی شده و در حال اجراست که اتفاقاً دادستان کل کشور، رییس سازمان زندان‌ها و رییس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران (مرکز) به عنوان سه نماینده قوه قضائیه عضو اصلی ستاد هستند و از نزدیک در جریان کلیه امور و مصوبات می‌باشند.

قائم مقام دبیرکل ستاد اظهار کرد: انتظار می‌رود جناب دادستان کل کشور چنانچه نقد، پیشنهاد و یا طرحی در خصوص سیاست‌ها یا ارتقاء عملکرد دارند در جلسات ستاد رسماً مطرح فرمایند تا نسبت به بررسی، تصمیم‌گیری، تصویب و اجرای آن اقدام لازم انجام شود.

مویدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علی‌رغم اینکه گزارش عملکرد ستاد به کرات در جلسات ستاد مطرح شده است لیکن عملکرد چهارساله و مقایسه آن با مدت مشابه قبل از آن به صورت مبسوط و مشروح جهت مزید اطلاع دادستان کل کشور مجددا تقدیم ایشان شده که امید است با مرور دقیق این آمار و عملکرد، موفقیت‌های ستاد مورد قضاوت منصفانه ایشان قرار گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر آمادگی دارد در جلسات مشترک با مستندات کامل، نسبت به رفع دغدغه ایشان اقدام کند.

ستاد مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر