کد خبر: 508872 A

از سوی هیات بررسی و تطبیق مصوبات؛

عدم مغایرت ۷۲ مصوبه دولت یازدهم با قوانین از سوی هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس شورای اسلامی تایید شد.

به گزارش ایلنا، تایید عدم مغایرت این مصوبات دولت با قوانین، با ارسال نامه‌ای از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به حجت الاسلام روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.

در نامه رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهوری آمده است: «به استناد قانون نحوه اجرای اصول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات پس از آن فهرست تصویب نامه‌های هیات وزیران که در هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین بررسی و عدم مغایرت آن‌ها با قوانین احراز شده، ضمن تایید مراتب به شرح پیوست اعلام می‌گردد.»

تصویب نامه‌های بررسی شده، در اردیبهشت و خرداد ماه سال ۱۳۹۶ در جلسات هیات وزیران تصویب شده بودند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور در این باره گفت: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور محترم بر ضرورت قانون گرایی و توجه به قوانین بالادستی در بررسی و تصویب آیین نامه‌ها و سایر مصوبات هیات وزیران، خوشبختانه در دولت تدبیر و امید، تعداد انگشت شماری از مصوبات مغایر با قوانین تشخیص داده شده است.

حسینعلی امیری افزود: مغایرت آیین نامه‌ها و سایر مصوبات دولت با قوانین در بسیاری از موارد باعث معطل ماندن امور در بخش‌های مختلف می‌شود و اقشار مختلف مردم بویژه فعالان اقتصادی را سرگردان می‌کند.

وی اظهارداشت: انجام کار کار‌شناسی و رعایت دقیق قوانین و مقررات در بررسی و تصویب آیین نامه‌ها و دیگر موضوعات در هیات وزیران و تعامل خوب میان دولت و مجلس باعث می‌شود که امور جاری کشور بهتر و روان‌تر اداره شود، در حالی که در گذشته مغایرت مصوبات دولت با قوانین باعث معطل ماندن برخی امور و بروز تنش میان دولت و مجلس می‌شد.

هیات بررسی و تطبیق مصوبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر