کد خبر: 511914 A

رحیمی خبر داد؛

یک عضو اصلاح‌طلب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیاز نهایی شدن پیش نویس طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه برای ارائه به صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علیرضا رحیمی در کانال تلگرامی‌اش با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه با حضور نمایندگان سه فراکسیون‌ مجلس گفت که مفاد این پیش نویس نهایی شد و این پیش نویس با تایید رییس مجلس آماده ارائه به صحن خواهد بود. 

او یادآور شد: درصورتی که کنگره آمریکا طرح تحریم‌های ایران را نهایی کند، این پیش‌نویسی در قالب طرح دوفوریتی در صحن مطرح و رسیدگی خواهد شد. 

بنابر اعلام این عضو فراکسیون امید مجلس، براساس اصل ۹۷ قانون اساسی رسیدگی به طرح‌های دوفوریتی در صحن علنی با حضور اعضای شورای نگهبان خواهد بود تا در‌‌ همان جلسه نظرات خود را اظهار کنند. فلسفه حضور شورای نگهبان در طرح‌های دوفوریتی اولویت بالا و ضرورت تصویب طرح است. 

رحیمی در پایان این یادداشت کوتاه تلگرامی تصریح کرد: بررسی پیش‌نویس این طرح دو هفته قبل توسط روسای فراکسیون‌های سه‌گانه به همراه نمایندگان آن‌ها در حضور رییس مجلس آغاز شد.

علی لاریجانی علیرضا رحیمی فراکسیون امید فراکسیون مستقلین ولایی فراکسیون نمایندگان ولایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر