کد خبر: 511947 A

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به ایلنا:

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: گزارش تخلفات انتخاباتی باید از شورای نگهبان و دستگاه‌های مسئول باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی براینکه در هفته گذشته چندین استاندار در دادسرای کارکنان دولت حاضر و تفهیم اتهام شدند، با توجه به شکایت دولت از برخی ائمه جمعه، فرماندهان نظامی و رسانه‌ها به خاطر تخلفات انتخاباتی، آیا این افراد به دادسرا احضار و تفهیم اتهام شد‌ه‌اند؟ در صورتی که احضار نشده‌‌اند، آیا احضار خواهند شد؟ گفت: به شکایت همه کسانی که حق شکایت داشته باشند یا مرجع رسمی درباره آنها گزارش داده باشد، رسیدگی می‌شود.  

او ادامه داد: فرض کنید فردی شکایت کرده است ولی او ذی‌سمت نیست و حق شکایت ندارد یا مثلا گزارشی کرده است تا مدعی‌العموم آن را براساس وظایف خود پیگیری کند اما گاهی مطلبی مطرح می‌شود که جنبه مدعی‌العموم ندارد.  

معاون اول قوه قضاییه در مورد اینکه آیا هیچ گزارشی به قوه قضاییه داده نشده که چنین وضعیتی داشته باشد و قابل بررسی باشد؟ اظهار داشت: باید از مرجع رسمی و از ناحیه شورای نگهبان یا دستگاه‌های مسئول این گزارش بیاید. پیش‌تر نقل قول شده بود رییس جمهور از هیچ کس شکایت ندارد. برخی از موارد در انتخابات شکایت خصوصی می‌خواهد یعنی خود ایشان یا فردی باید از جنبه خصوصی شکایت کند.

محسنی‌اژه‌ای تخلفات انتخاباتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر