کد خبر: 514565 A

رویترز منتشر کرد؛

رویترز در گزارشی به نقل از مقامات ارشد مجلس آمریکا از احتمال تصویب لایحه تحریم‌های ایران و روسیه با اضافه شدن طرح تحریم کره شمالی به این لایحه خبر داد و واکنش نمایندگان آمریکا به این توافق را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایلنا، به نقل از «رویترز»، لایحه مربوط به تحریم‌های ایران و روسیه حدود یک ماه پیش در سنا به تصویب رسیده است اما تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان پس از آن که جمهوری‌خواهان پیشنهاد اضافه کردن کره شمالی به این لایحه را مطرح کردند، به تعویق افتاد.

به گزارش این خبرگزاری ، با تغییراتی که در لایحه جدید اعمال شده، انتظار می‌رود سنا و مجلس نمایندگان هر دو این لایحه را به تصویب برسانند.

«نانسی پلوسی»، رهبر حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا ابراز نگرانی کرده که ممکن است اضافه شدن کره‌شمالی به این لایحه، فرآیند تصویب آن را در سنا به تعویق بیندازد.

وی با انتشار بیانیه‌ای اظهار کرد: در حالی که ما از تحریم‌های شدیدتر علیه کره‌شمالی حمایت می‌کنیم و مجلس نمایندگان نیز آن را تصویب کرده‌اند، من این نگرانی را دارم که اضافه کردن این کشور به لایحه مذکور به جای تصویب تحریم‌های جداگانه علیه آن، باعث شود فرآیند تصویب در سنا به تعویق بیفتد.

او افزود: این مسأله بسیار مهم است که اضافه کردن کره‌شمالی به بسته تحریم‌ها، کنگره را از اقدام فوری در خصوص تحریم روسیه و تقدیم قانون مربوطه به رئیس‌جمهور تا پیش از ماه اوت بازنمی‌دارد.

بسیاری از قانون‌گذاران آمریکایی امید دارند که این تحریم‌ها پیامی به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص موضع‌گیری قاطع علیه روسیه برساند.

«چاک شومر»، رهبر دموکرات‌ها در سنای آمریکا بر ضرورت تحریم‌های جدی تأکید کرد و گفت: انتظار دارم که مجلس نمایندگان و سنا اقدامی سریع در قبال این لایحه داشته باشند و در این راستا توافق گسترده دو حزب وجود داشته باشد.

«بن کاردین»، سناتور ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی نیز گفت که توافق حاصل شده درخصوص تحریم سه کشور ایران، روسیه و کره‌شمالی پس از «مذاکرات فشرده» محقق شده است.

رویترز بن کاردین نانسی پلوسی چاک شومر لایحه تحریم ایران و روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر