کد خبر: 514584 A

اینترنشنال بیزنس تایمز تحلیل کرد؛

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی ضمن شرح دلایل تحریم ایران، روسیه و کره شمالی توسط آمریکا نوشت: بر اساس این لایحه توقف هر تحریمی توسط ترامپ باید با نظر کنگره صورت بگیرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه تحلیلی خبری «اینترنشنال بیزینس تایمز»، مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا روز یکشنبه به توافقی رسیدند و بر این اساس قدرت وتو جدیدی را به کنگره اعطا کردند که طی آن کنگره می‌تواند لغو هر تحریمی را مسدود کند. بر این اساس موقعیت ترامپ در قبال روسیه سخت‌تر خواهد شد. این لایحه تحریم‌هایی را علیه کره شمالی و ایران نیز اعمال کرده است. 

به ادعای این خبرگزاری کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان، کره شمالی، ایران و روسیه مسیرهای مختلفی را برای تهدید همسایگان و تضعیف منافع آمریکا طی می‌کنند. بر اساس لایحه مجلس که هفته آینده به رای گذاشته می‌شود این کشور‌ها باید در برابر اقدامات خطرناکشان پاسخ‌گو باشند. 

به گفته یکی از نمایندگان، ماه گذشته نسخه ابتدایی قانون تحریم‌ها در سنا به تصویب رسید اما این قانون ابتدایی فقط بر ایران و روسیه تمرکز داشت. بررسی این لایحه بعد از درخواست نمایندگان برای افزودن کره شمالی به تعویق افتاد. این مشکل روز شنبه با انتشار لایحه جدید حل شد. 

در این گزارش گفته شده این لایحه قصد دارد مسکو را برای دخالت‌هایش در کریمه و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنبیه کند. 

این خبرگزاری مدعی شده بر اساس این لایحه طرح‌های تنبیهی برای برنامه‌های موشکی ایران و افراد مرتبط با این برنامه‌ها نیز منظور شده است. در خصوص کره شمالی نیز این لایحه در پی توقف برنامه‌های هسته‌ای این کشور است. 

این گزارش ادامه داده و نوشته که از طرفی بر اساس این لایحه ترامپ می‌تواند گزارش‌هایی را به کنگره ابلاغ کند و طی آن توضیخ دهد که چرا در پی ایجاد تحریم در موارد خاص است و نمایندگان نیز باید طی ۳۰ روز درباره این گزارش‌های ترامپ تصمیم گیری کنند. 

نمایندگان امیدوارند این لایحه پیش از تعطیلات ماه آگوست مجلس به تصویب برسد. 

«استنی هوبر» نماینده دموکرات مجلس نیز در بیانیه‌ای که در توییترش منتشر کرده نوشت: این لایحه مورد حمایت هر دو حزب در هر دو مجلس نمایندگان و سناست.

photo_2017-07-23_14-07-39

 

 

اینترنشنال بیزینس تایمز لایحه تحریم ایران و روسیه لایحه تحریم ایران، روسیه و کره شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر