کد خبر: 514748 A

جابری انصاری مطرح کرد:

معاون عربى و آفریقا وزارت امور خارجه با رئیس پارلمان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون عربى و آفریقا وزارت امور خارجه با رئیس پارلمان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حسین جابری انصاری معاون عربى و آفریقا وزارت امور خارجه در چارچوب برنامه‌های دیدار خود از عراق، عصر امروز با سلیم الجبوری رییس پارلمان عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، طرفین ضمن تبادل نظر درباره تحولات منطقه‌ای، به موضوعات مختلف فراروی عراق در مرحله جاری پرداخته و به ویژه بر اهمیت حفظ وحدت و تمامیت ارضی و همبستگی ملی میان اجزای مختلف جامعه عراق، رویارویی همه‌جانبه با تروریسم و افراط‌گرایی و انتخابات آتی پارلمان عراق تاکید کردند.

جابری انصاری در این دیدار ضمن انتقال سلام‌های گرم علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به همتای عراقی خود بر دعوت ایشان جهت شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه همچنین گزارشی از برگزاری نشست‌های کمیته سیاسی و کمیته حقوقی و فنی دو کشور ارائه کرد.

سلیم الجبوری، رئیس پارلمان عراق نیز ضمن اهدای سلام‌های خود به رئیس مجلس شورای اسلامی، بر قبول دعوت وی برای سفر به تهران و شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری تاکید و اعلام کرد: پارلمان عراق از تلاش‌های دو دولت برای گسترش همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها و حل مشکلات اجرایی فراروی روابط دو کشور حمایت می‌کند. 

 

ایران و عراق رابطه ایران و عراق سلیم الجبوری حسین جابرانصاری جابری انصاری حسین جابری انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر