کد خبر: 518252 A

دادستان عمومی و انقلاب یزد بر لزوم برخورد با رفتارهای مغایر با نظم و هنجارهای عمومی مردم و رفتارهای خلاف هنجارهای جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر شمس گفت: مزاحمت برای اطفال و بانوان، رانندگی‌های پر خطر و لایی کشی، کشف حجاب رانندگان زن و سگ گردانی از جمله مواردی است که موجب نارضایتی مردم است و به طور گسترده جهت برخورد با اینگونه مسائل از دستگاه قضایی درخواست‌های مردمی صورت گرفته است. 

او استفاده از شیشه‌های دودی، استفاده از سیستم‌های صوتی نامتعارف و ایجاد آلودگی صوتی و مخدوش نمودن تعمدی پلاک خودرو‌ها را از دیگر مسائلی که باید در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت قرار گیرد برشمرد و بیان داشت: تمام هم و غم دستگاه قضایی ایجاد امنیت و آرامش مردم است و در اجرای مواد ۶۱۸، ۶۱۹، ۶۳۸ و ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی باید تذکر به اصلاح، اقدام به پیشگیرانه و برخورد بازدانده مقتضی توسط مأموران کارآزموده، مجرب و آموزش دیده صورت گیرد تا ضمن کسب بالا‌ترین رضایت مردم، تأثیر گذاری مثبتی در جهت عدم تکرار جرائم مذکور توسط افراد خاطی صورت پذیرد. 

دادستان یزد اتخاذ تدابیر حفاظتی و امنیتی را در برخورد با افراد مخل نظم و امنیت خواستار شد و تأکید کرد: در صورت مشاهده ارتکاب جرائم مطرح شده بلافاصله باید نسبت به توقیف خودرو و انتقال به پارکینگ اقدام قانونی صورت گیرد. 

او اظهار کرد: پلیس باید سریعاً سوابق کیفری مرتکب را از اداره تشخیص هویت رصد و وضعیت تخلفات رانندگی را از پلیس راهور اخذ نموده و به جهت پیشگیری از وقوع جرم، سوابق را ضمیمه و همراه با متهم گزارش لازم را به دادسرا ارائه نماید. 

شمس به ضرورت ارائه هشدار و تذکر قانونی به مراکز و کارگاه‌هایی که مبادرت به دودی نمودن غیر مجاز شیشیه خودرو‌ها می‌کنند تأکید کرد و گفت: چنانچه در مجموع جرائم و تخلفات ذکر شده اعم از مزاحمت برای بانوان و اطفال، رانندگی‌های پر خطر و لایی کشی، کشف حجاب بانوان در خودرو، سگ گردانی و استفاده از شیشه‌های دودی و مخدوش بودن پلاک با سابقه تکرار از سوی متخلفین وبا وجود تعهد‌های سابق همراه باشد باید خودرو مرتکب توقیف و مرتکبین به دادسرا معرفی شوند. 

او خاطرنشان کرد: اکثر شهروندان افرادی قانومدار و هنجارمند هستند اما عده‌ای به علل مختلف، با حرکات ناهنجار، آرامش، آسایش و امنیت مردم را خدشه دار می‌کنند که به لحاظ تصریح قانون و مطالبات مردمی، برخورد قاطع با این چنین افرادی اجتناب ناپذیر است.

دادستان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر