کد خبر: 518468 A

با سخنرانی هادی خانیکی؛

نشست «شریعتی؛ انقلاب، اصلاحی» با سخنرانی هادی خانیکی و سیدجواد میری در حزب اتحاد ملت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، همزمان با چهلمین سال درگذشت علی شریعتی و به مناسبت مباحثی که این روزها درباره دکتر شریعتی در فضای روشنفکری کشور مطرح شده است، دایره آموزش منطقه تهران حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، سلسله نشست‌هایی را با عنوان «شریعتی؛ انقلاب، اصلاحی» تدارک دیده است.

موضوع این نشست «بازگشت به شریعتی؛ بررسی جامعه‌شناختی پدیده آرمان‌خواهی در جامعه آرمان‌زدایی شده» است. 

یکی از برگزارکنندگان این مراسم گفت هدف از برگزاری این نشست‌ها، واکاوی صرف شخصیت و اندیشه دکتر شریعتی نیست. نحله‌ای از تعهد روشنفکری اجتماعی که او نمایندگی می‌کند، بیشتر محل توجه است. 

او افزود: در واقع بحث این نشست‌ها، بررسی و واکاوی بخشی از جوانان و دانشجویان فعال شده در عرصه سیاست است. طبیعتا شریعتی را هنوز می‌توان نمادی از نحله‌ای دانست که قسمتی از این جریان، متاثر از آن است. حال اینکه اولا این «بازگشت»، یک دیالکتیک پیش برنده است یا یک حرکت ارتجاعی؟ و ثانیا فرصت‌ها و تهدیدهای این حرکت کدام است؟ موضوع این گفت‌وگوها خواهد بود.

به گزارش ایلنا در اولین نشست، دکتر هادی خانیکی و دکتر سیدجواد میری، از امکان آرمان‌خواهی در جامعه آرمان زدایی شده خواهند گفت.

زمان نشست، پنجشنبه ۱۲ مردادماه از ساعت ۵ بعدازظهر و محل آن خیابان وصال شیرازی، پایین تر از بلوار کشاورز، شماره ۶۶ خواهد بود و حضور در این برنامه برای عموم علاقه‌مندان آزاد خواهد بود.

علی شریعتی هادی خانیکی حزب اتحاد ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر