کد خبر: 519461 A

وزیر امور خارجه کشورمان با برخی از هیات‌های خارجی شرکت کننده در مراسم تحلیف رییس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، بعد از ظهر امروز وزرای امور خارجه ایران و زیمباوه دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه ای از جمله برگزاری کمیسیون مشترک، مبارزه با تروریسم و دیگر مسایل تبادل نظر شد.

photo_2017-08-04_17-17-38

در دیدار محمود باوومیا معاون اول رییس جمهور غنا با وزیر امور خارجه کشورمان نیز راه‌های گسترش روابط دو کشور بویژه در حوزه های صنایع، انرژی، بانکی و کشاورزی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

photo_2017-08-04_17-17-23

موسس علی معاون نخست وزیر اوگاندا نیز با محمدجواد ظریف دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار در خصوص روابط دو جانبه و راه‌های تقویت آن تبادل نظر شد.

photo_2017-08-04_19-02-00

نایب رئیس پارلمان مجارستان نیز برای گفت‌وگو پیرامون مسائل دوجانبه و بین‌المللی به دیدار وزیر امور خارجه کشورمان رفت.

photo_2017-08-04_19-05-06

از دیگر ملاقات‌های عصر امروز جواد ظریف، دیدار و گفت‌وگو با وزیر امور خارجه قرقیزستان بود.

ارلان عبدالدایف در این دیدار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در یک فضای دموکراتیک را تبریک گفت و اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری منجر به تقویت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی شد.

عبدالدایف همچنین اظهار داشت:جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان در زمینه های مختلف می توانند روابط خود را گسترش دهند.  در زمینه صنایع کوچک و متوسط ، معادن، کشاورزی، راه آهن، ایجاد خط هوایی، نیروگاه و سد سازی زمینه های خوبی برای همکاری وجود دارد و ما از همکاری با شرکت های ایرانی در این حوزه ها استقبال می کنیم.

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان هم ضمن استقبال از گسترش و تعمیق همکاری های دو کشور اظهار داشت: ما نیز علاقمند به همکاری در حوزه انرژی، کشاورزی و ترانزیت با قرقیزستان هستیم و در این راه  باید مشکلات موانع را برداریم. ما علاقمند ایحاد خط هوایی هستیم و بر این باوریم که ایجاد خط هوایی، حل موضوع  ویزا و حل موانع بانکی زمینه را برای توسعه بیشتر مناسبات دو کشور هموار می‌کند.

 

photo_2017-08-04_19-04-29

آلیستر برت معاون توسعه بین الملل و خاورمیانه وزارت امور خارجه بریتانیا نیز در ملاقات با محمدجواد ظریف بر علاقمندی کشورش برای توسعه همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

تاکید بر اجرای برجام و تبادل نظر در خصوص موضوعات منطقه‌ای از جمله تاکید بر پایان درگیری‌ها در یمن و رسیدگی به وضعیت اسفبار مردم آن کشور از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

photo_2017-08-04_20-38-15

کارل هاینس کو یف نایب رئیس اول پارلمان اتریش در ملاقات با وزیر امورخارجه کشورمان در خصوص موضوعات دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کرد.

ظریف در این ملاقات بر افزایش همکاری‌های دو جانبه از جمله همکاری‌های بانکی تاکید کرد. در این ملاقات بر تداوم دیدار و رایزنی میان مقامات بلند پایه دو کشور نیز تبادل نظر شد.

در ادامه طرفین در خصوص لزوم مبارزه با گروههای تروریستی و افراطی، تقویت همکاری اقتصادی بویژه در زمینه صنایع کوچک و متوسط گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جایگاه اتحادیه اروپا خواهان ایفای نقش موثرتر این اتحادیه در موضوعات منطقه ای و بین المللی شد. نایب رئیس پارلمان اتریش نیز با اشاره به وضعیت با ثبات کشورمان گفت: سرمایه گذاری در ایران دارای امنیت است.

photo_2017-08-04_20-51-59

غیرت عبدالرحمانف وزیر امورخارجه قزاقستان نیز در ملاقات با وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشورمان گفت: دولت قزاقستان علاقمند به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران و اجرای توافقات بین دو کشور است.

وزیر امورخارجه کشورمان نیز  در این دیدار اظهار داشت: بعد از دیدار روسای جمهور دو کشور مناسبات فی مابین بیش از پیش افزایش یافت.

وزیر امور خارجه قزاقستان با تاکید بر همکاری در حوزه گردشگری گفت: ما علاقمند هستیم قدم های لازم را برای توسعه همکاری ها در این زمینه برداریم.

همچنین طرفین در خصوص روابط دوجانبه، بویژه راههای توسعه و تقویت همکاری‌های بانکی گفتگو کردند.

 تاکید بر همکاری در مجامع بین المللی و مبارزه مشترک با تروریست‌ها و تقویت روند آستانه در خصوص سوریه ، همکاری های علمی و فناوری و مبارزه با ریزگردها و همکاری های ترانزیتی از دیگر محورهای دیدار محمد جواد ظریف و غیرت عبدالرحمانف بود.

photo_2017-08-04_23-04-04

 

محمدجواد ظريف مراسم تحلیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر