کد خبر: 519671 A

حشمتیان در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس خانه احزاب با بیان اینکه در جلسه دوشنبه ۲۳ مرداد رییس دوره‌ای خانه احزاب از بین اصلاح‌طلبان تعیین می‌شود، اظهارداشت: همچنین نایب‌رییس اول و منشی از بین مستقلین و اعتدالگرایان و نایب رییس دوم و خزانه‌دار هم از بین اصولگرایان انتخاب خواهد شد.

قدرت‌الله حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به انتخاب رییس دوره‌ای خانه احزاب گفت: بر اساس قانون خانه احزاب در تاریخ ۹۵/۵/۲۸ با رای شورای مرکزی به عنوان رییس خانه احزاب انتخاب شدم و با توجه به اینکه ریاست آن چرخشی و ۳ ‌ساله است، سال اول ریاست بر عهده اصولگرایان و سال دوم مستقلین و اعتدالگرایان بود که سال سوم ریاست بر عهده اصلاح‌طلبان است.

او با بیان اینکه در جلسه بعدی خانه احزاب که دوشنبه ۲۳ مرداد تشکلیل خواهد شد، رییس دوره‌ای خانه احزاب از بین اصلاح‌طلبان تعیین می‌شود، اظهار داشت: همچنین نایب‌رییس اول و منشی از بین مستقلین و اعتدالگرایان و نایب رییس دوم و خزانه‌دار هم از بین اصولگرایان انتخاب خواهد شد.

رییس خانه احزاب با اشاره به عدم برگزاری جلسه انتحاب نماینده کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از بین دبیران کل احزاب ملی گفت: ۲۴۷ حزب در سطح کشور داریم که حدود ۸۲ حزب استانی و ۱۶۵ حزب ملی هستند و باید به‌طور قانونی ۱۰۷ حزب برای انتخاب نماینده احزاب ملی در جلسه جمعه ۱۳ مرداد حضور می‌یافتند که تنها ۳۰ دبیرکل احزاب آمدند و به دلیل اینکه جمعیت به حد نصاب نرسید جلسه به ۲۶ مرداد موکول شد .

حشمتیان با بیان اینکه کاندیدای جریان مستقلین و اعتدالگرایان برای انتحاب نماینده کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستم و به نفع کسی کنار نخواهم‌ رفت، گفت: در وهله اول قبل از اینکه با کسی ائتلاف کنیم  باید به جریان مستقلین واعتدالگرایان فکر کنیم جریان مستقلین مصرانه از من می‌خواهند تا آخر به عنوان کاندیدا باقی بمانم و کنارم نخواهم رفت.

خانه احزاب حشمتیان رییس دوره ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر