کد خبر: 520500 A

دادستان قزوین:

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت:دستگاه قضا برای تامین و حفظ امنیت مردم با کسی تعارف ندارد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: با اولویت‌بندی و دادرسی منظم و توأم با علم و تدبیر می‌توان بر سرعت رسیدگی به پرونده‌ها اضافه کرد و با تصمیم زود و خوب می‌توانیم شاهد تحقق نتیجه اقدامات پلیسی و قضایی در جامعه باشیم که خود نوعی پیشگیری است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با انتقاد از ساده انگاری برخی خانواده‌ها تاکید کرد: در گذشته نه چندان دور وقتی یکی از اعضای خانواده بعد از چند ساعت به خانه نمی‌آمد، اعضای دیگر از طریق بیمارستان، مراجع انتظامی و ... علت تأخیر عضو دیگر خانواده را مورد پیگیری قرار می‌دادند ولی امروزه شاهد هستیم که برخی از خانواده‌ها یک روز و یا حتی چند روز پس از عدم بازگشت عضو خانواده نسبت به این مهم اطلاع رسانی می‌کنند.

او افزود: انتظار این است که ناجا نیز رویکرد خود در بحث کشف علمی جرم را بیش از پیش سرعت ببخشد. البته گام‌های خیلی خوبی برداشته شده ولی امروز جرائم پیچیده شده و انسان‌های متخلف نیز از رویکردهای خاص و روش‌های جدید برای اقدامات مجرمانه بهره می‌گیرند که لازم است اقدام پلیس روزآمد شود.

نیارکی یادآورشد: دستگاه قضا برای تأمین و حفظ امنیت مردم با کسی تعارف ندارد و از طرفی برای شنیدن انتقاد و همراهی و همکاری اقشار مختلف نیز آمادگی دارد چرا که اعتقاد داریم امنیت حاصل دستاورد جمعی در بخش‌های مختلف است.

دادستان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر