کد خبر: 520713 A

نعمتی در گفت‎وگو با ایلنا مطرح کرد؛

سخنگوی هیات رییسه مجلس با اشاره به مهلت قانونی معرفی کابینه از سوی رییس‌جمهوری پس از مراسم تحلیف، از احتمال عدم ارائه فهرست وزرای پیشنهادی در جلسه فردا خبر داد.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به احتمال عدم معرفی وزرای پیشنهادی در جلسه روز سه‌شنبه مجلس ازسوی رییس‌جمهوری اعلام کرد: آن‌چه پس از مراسم تحلیف درباره ارائه فهرست وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در جلسه سه‌شنبه مطرح شد، پیرو صحبت معاون اول رییس‌جمهوری بود.

او گفت: آقای جهانگیری در روز مراسم تحلیف گفتند که احتمالاً فهرست اعضای کابینه روز سه‌شنبه تقدیم مجلس می‌شود و اعلام این مسئله ازسوی نمایندگان مجلس نیز پیرو گفته‌هایی بود که معاون اول رییس‌جمهوری با قید احتمال مطرح کرد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس با تاکید بر این‌که رییس‌جمهوری بنابر قانون تا ۲ هفته بعد از مراسم تحلیف می‌تواند وزرای پیشنهادی خود را تقدیم مجلس کند، یادآور شد: این مسئله در حیطه اختیارات دولت است و ارتباطی به مجلس ندارد و کار نمایندگان پس از معرفی فهرست کابینه آغاز می‌شود.

نعمتی در واکنش به سوالی درباره سخنان برخی نزدیکان روحانی مبنی بر احتمال عدم ارائه فهرست وزرای پیشنهادی در جلسه سه‌شنبه مجلس و این‌که آیا امکان دارد فهرست کابینه در نشست فردا اعلام نشود، خاطرنشان کرد: احتمال دارد فهرست وزرای پیشنهادی در جلسه فردا تقدیم مجلس شود و این احتمال هم وجود دارد که رییس‌جمهوری فردا هم اسامی اعضای کابینه را به مجلس ندهد.

به گزارش ایلنا، بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس ساعتی پس از مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری از معرفی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به مجلس در نشست علنی روز سه‌شنبه خبر داده بود و مسعود پزشکیان نایب رییس نخست مجلس نیز این مسئله را تایید کرده بود.

اسحاق جهانگیری حسن روحانی بهروز نعمتی کابینه دوازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر