کد خبر: 527928 A

رضایی:

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: تحریم‌های اقتصادی آقای ترامپ، سپاه را نشانه رفته، دشمنان ما بسیج شده‌اند که سپاه و بسیج و پاسداری از انقلاب را تضعیف کنند تا صدای حمایت از مظلوم خاموش شود.

به گزارش ایلنا، محسن رضایی امروز در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: جمهوری اسلامی آرزوی دیرینه مسلمانان بود که در ایران شکل گرفت و پاسداری از آن  وظیفه‌ای شرعی به عهده همه دولتمردان است.  امیدوارم دولت کنونی در عمل به سیاست‌های کلی نظام و برآوردن انتظارات مردم توفیق حاصل کند.

وی افزود: کمکی که پیشکسوتان سپاه به ملت ایران کردند و نصرتی که شما در کنار امام به دین خدا انجام دادید، تا قرن‌ها منشأ اثر خواهد بود و آثار فداکاری‌های شما فراموش ناشدنی است. شما در بعد معنوی، ره صد ساله را در یک شب طی کردید و قدرت های بین الملل را به زانو در آوردید؛ به طوری که تاریخ، شما را فراموش نخواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: انقلاب اسلامی مهمترین میراث امام و ایثارگران است که امروز بیش از همیشه به این انقلاب نیازمند هستیم. ما نیازمند انگیزه و روحیه انقلابی هستیم و جامعه ما برای پیشرفت خود به این انگیزه ها و هویت انقلابی نیاز دارد، زیرا اگر این روحیه حفظ نشود، درخت انقلاب، طراوت خود را از دست می دهد. نکته دیگر این که ما برای عبور از موانع نیز باید به ارزش های انقلابی رجوع کنیم چرا که بدون روحیه انقلابی، مقابله با استکبار ممکن نیست.

رضایی خاطر نشان کرد: امروز ایران قهرمان مبارزه با تروریسم در دنیاست، حال آن که ترامپ ما را به بهانه واهی حمایت از تروریسم تحریم کرده و این اتفاق مایه استهزای ترامپ توسط مردم دنیا شده است. اخیرا در اروپا حوادثی تروریستی اتفاق افتاد و حساسیت مردم اروپا را بر انگیخت.

وی تاکید کرد: مردم اروپا از خود می پرسند که امروز چه کسی و کدام  قدرتی است که در برابر تجزیه کشورهای منطقه ایستاده است. ما با تجزیه عراق، سوریه و یمن مخالف هستیم و این موضوع تحسین مردم منطقه و جهان را در پی داشته است. ملت ایران در برابر تجاوز از مظلومین دفاع می کند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: پاسداری از انقلاب، بازنشستگی ندارد. تعهد ما به حضرت ابا عبدالله (ع) پایان ندارد. در پاسداری انقلاب، باید مانند چشمه جوشان، ارزش های انقلاب را به همه جامعه سرایت بدهیم. باید از مردم در برابر ظلم و ستم و تبعیض دفاع کنیم. پاسداران باید در مقابل هر نوع تبعیض، محکم و قاطع بایستند و  همچنین در استقلال و تمامیت مرزهای کشور، همچون گذشته ایستادگی کنند. عده ای نگویند که پاسداران با دفاع از مردم، دفاع ازاستقلال و دفاع از ارزش‌های انقلاب، در جناح بندی های سیاسی  دخیل می شوند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) افزود: چه آن پاسداری شهیدی که سرش را در دفاع از انقلاب در مرز سوریه و عراق می دهد و چه پاسداران پیشکسوتی که در درون جامعه ما با انحرافات از ارزش ها مبارزه می کند، به وظیفه خود عمل کرده و برای ما ارزشمند هستند.

رضایی با بیان اینکه تحریم های اقتصادی آقای ترامپ، سپاه پاسداران را نشانه رفته است، افزود: شما سپاهیان با شرورترین دشمنان انسانیت مبارزه کرده اید و امروز هم پاسداران ما در برابر بدترین تروریست‌های عالم ایستاده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: دشمنان ما بسیج شده‌اند که سپاه و بسیج و پاسداری از انقلاب را تضعیف کنند تا صدای حمایت از مظلوم خاموش شود.

وی افزود: امروز امام جامعه ما ندای تقویت ارزش‌های انقلاب را سرداده، او در مورد نفوذ امنیتی، سیاسی و فرهنگی هشدار داده اند و ما باید به این ندا لبیک بگوییم.

رضایی همچنین با اشاره به موج تبلیغات رییس جمهور آمریکا علیه صنایع موشکی ما و ضرورت پاسخ قاطع به او گفت: اگر آمریکایی‌ها امکان حمله به ایران را داشتند، چند سال پیش حمله می‌کردند، اما ما اکنون در نبرد اقتصادی با آنها به سر می بریم بنابراین باید در سایر صحنه‌ها از جمله عرصه اقتصاد، توانایی‌های خود را بالا ببریم و با انگیزه انقلابی تولید و اشتغال جوانان را افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: باید با روحیه انقلابی گری به جوانان میدان داد و از دسایس دشمنان عبور کرد. زیرا امروز خستگی، تردید، ایجاد تفرقه و تعارف و توقف خطرناک است.

محسن رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر