کد خبر: 528576 A

رحیمی خبر داد:

عضو کمیسیون امنیت ملی از اعزام یک هیات از وزارت امور خارجه انگلیس برای مذاکرات کنسولی به تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رحیمی در کانال تلگرامی خود نوشت: در نشست نماینده پارلمان انگلیس به همراه سفیر و اعضای سفارت انگلیس در تهران با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران - انگلیس، سفیر انگلیس توضیحاتی را در خصوص موانع اجرایی برای صدور ویزای انگلیس برای اتباع ایرانی ارائه کرد.

مسئول میز ایران در وزارت خارجه انگلیس هم در این دیدار اعلام کرد در حال حاضر به طور هفتگی یکصد و پنجاه ویزا توسط کنسولگری انگلیس در تهران برای شهروندان ایرانی صادر می‌شود که با افزایش تعداد پرسنل بخش صدور ویزا به زودی صدور دویست و پنجاه ویزا در هفته را برای ما امکانپذیر می‌کند.

فرآیند مجوز افزایش ویزاهای صادره برای اتباع ایرانی در وزارت خارجه انگلیس قبلا طی شده است. 

براساس توافق‌های انجام شده بین مقامات کنسولی دو کشور، اوائل مهرماه هیاتی از وزارت خارجه انگلیس برای مذاکرات کنسولی به تهران اعزام خواهد شد و همزمان با ورود این هیات افزایش ویزاها در سفارت انگلیس در تهران آغاز خواهد گردید.

پیش‌بینی می‌شود در مذاکرات کنسولی مهرماه سقف بیشتری برای صدور ویزای انگلیس مورد توافق طرفین قرار گیرد.

محدودیت صدور ویزا برای شهروندان ایرانی توسط بخش کنسولی سفارت انگلیس در تهران باعث شده برخی شهروندان ایرانی درخواست خود را به سفارت انگلیس در کشورهای همسایه ارائه‌ و تقاضای ویزا کنند که این امر مشکلات عدیده‌ای برای هم‌وطنان‌مان ایجاد کرده است. 

دیدار گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس یک روز پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری در محل مجلس شورای اسلامی انجام شد.

ایران و انگلیس علیرضا رحیمی روابط ایران و انگلستان ایران و بریتانیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر