کد خبر: 530188 A

سفیر امارات در آمریکا:

سفیر امارات متحده عربی در آمریکا در واکنش به همگرایی دوحه با تهران، اظهار داشت قطر باید برای دوستی، بین ما و ایران یکی را انتخاب کند.

به گزارش ایلنا، «یوسف العتیبه» سفیر امارات، روز گذشته در مصاحبه با نشریه «آتلانتیک»، صریحا به عادی‌شدن مناسبات قطر و ایران واکنش تندی نشان داد.

العتیبه عنوان کرد که قطر نمی‌تواند هم با ایرانی‌ها رابطه نزدیک داشته باشد، هم دوست ما باشد.

تصمیم قطر در بازگرداندن سفیر خود به ایران با واکنش‌های منفی امارات و آمریکا روبه‌رو شده است. پیش از این، «هیثر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: «تنش‌ها ابعاد گسترده‌ای یافته‌اند. ما به شدت نگران وضع موجود هستیم.»

سفیر امارات در واشنگتن با بیان این که «از بازگشت قطر به جمع خود استقبال خواهیم کرد»، هشدار داد: «اگر قطر به رابطه با ایران، حماس و شبه‌نظامیان افراط‌گرا در لیبی و سوریه اولویت دهد و اگر این روابط برای آنها مهم‌تر از رابطه با ما باشد، ما برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنیم. اما قطری‌ها نمی‌توانند در یک زمان هم با آنها رابطه داشته باشند و هم دوست ما باشند.»

ناظران می‌گویند، در واقع قطر با ازسرگیری روابط دیپلماتیک با تهران عملا به درخواست عربستان و دیگر کشورهای منطقه عربی «مبنی بر قطع ارتباط با ایران» پاسخ منفی داده است.

قطر یوسف العتیبه سفیر امارات متحده عربی در آمریکا قطر و ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر