کد خبر: 530215 A

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:

وزیر آموزش و پرورش گفت: تکلیف رییس دانشگاه فرهنگیان مهرماه مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدمحمد بطحایی در پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره مشخص شدن تکلیف رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: اکنون تمام تمرکزمان برای شروع سال تحصیلی است و تمام توان وزارتخانه برای آغاز یک سال تحصیلی پرشور و نشاط و ان‌شاءالله با مشکلات کمتر است. 

تکلیف رییس دانشگاه فرهنگیان مهرماه مشخص می‌شود

وی ادامه داد: البته این به آن معنی نیست که همه مسائل را فراموش کرده باشیم تا مهر شروع شود و بعد درباره مسائل تصمیم‌گیری کنیم، اما تصمیم‌گیری‌ها را منوط کردیم به اینکه سال تحصیلی آغاز شود و در حال انجام رایزنی و مشورت هستیم. اما تکلیف رییس دانشگاه فرهنگیان مهرماه مشخص می‌شود. 

نمی‌توانیم در متن برنامه‌های درسی تغییر ایجاد کنیم

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه چه برنامه‌ای برای خلاق‌محور کردن آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است؟ اظهار داشت: برنامه‌ای که رییس‌جمهور مطرح کردند یک خواست عمومی و محوری است و مدارس باید از شور و نشاط بیشتری نسبت به وضعیت کنونی برخوردار باشند اما با توجه به شروع سال تحصیلی و اینکه برنامه‌های درسی تنظیم شده است، نمی‌توانیم در متن برنامه‌های درسی تغییر ایجاد کنیم. اما جلساتی را گذاشته‌ایم و دو برنامه جانبی و فوق‌برنامه برای این موضوع پیش‌بینی شده است.

بطحایی تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش مصمم است حال و هوایی با شور و اشتیاق بیشتری در مدارس ایجاد کند.

هیچ دانش‌آموزی نباید به دلیل نداشتن مدارک از تحصیل باز بماند

وی درباره وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزانی که مدارک ندارند، تصریح کرد: پیش از این یک مقرره‌ای را در شورای عالی آموزش و پرورش در رابطه با این موضوع داشتیم، متاسفانه این مقرره در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفت ولی اصل کلی آن است که هیچ دانش‌آموزی نباید به دلیل نداشتن مدارک از تحصیل باز بماند.

هر کسی با هر شرایطی باید امکان تحصیل برایش فراهم باشد

وزیر آموزش و پروش با بیان اینکه به اعتقاد ما تحصیل مانند اکسیژن است که نمی‌توان از کسی گرفت، خاطرنشان کرد: هر کسی با هر شرایطی باید امکان تحصیل برایش فراهم باشد. ان‌شاءالله شنبه در جلسه‌ای که پیش‌بینی‌شده موضوع ثبت‌نام دانش‌آموزان بدون مدارک را بررسی مجدد خواهیم داشت تا بتوانیم مقرره شورای عالی که قبلا تصویب شده بود را احیاء کنیم و مشکل این بچه‌ها برای ادامه تحصیل حل شود. 

پاداش‌های سال ۹۵ پرداخت شده است

بطحایی درباره میزان پاداش بازنشتگان سال ۹۵ ابراز داشت: پاداش‌های سال ۹۵ پرداخت شده است و کسانی که در سال ۹۶ به افتخار بازنشستگی نائل می‌شوند، پیش‌بینی‌هایی را انجام داده‌ایم و مقداری بار مالی سنگین میشود. تعداد بازنشستگان‌مان در چهار سال آینده سیر صعودی به خود می‌گیرد که به طبع آن یکی از آثار افزایش بار مالی پرداخت پاداش است

وی افزود: فکر نمی‌کنم با اهتمامی که دولت دارد مشکلی ایجاد شود و ممکن است با تقسیط و تاخیر زمانی مواجه شود اما پرداخت می ‌شود.  

از نیروهای بازنشسته برای رفع نیازهایمان استفاده می‌کنیم

وزیر آموزش و پرورش با تشریح برنامه خود بیان کرد: برنامه‌ای را در نظر داریم که از آن دسته از افرادی که شرایط بازنشستگی پیدا می‌کنند اما در مناطق مختلف به همکاری آنها نیاز داریم، بتوانیم با رضایت خودشان استمرار خدمت داشته باشیم تا در سال تحصیلی از حضورشان استفاده کرده باشیم و همچنین با خلاء نیروی انسانی مواجه نشویم.

سند ۲۰۳۰ دیگر موضوعیتی ندارد 

بطحایی درباره تعیین و تکلیف سند ۲۰۳۰ یادآور شد: این سند با تاکید و دستوری که رهبری دادند، متوقف و فصل آن بسته شد. اگر هم اقدامامات اجرایی صورت گرفته باشد، همه متوقف شده است و دیگر این سند موضوعیتی ندارد.

وی درباره مطالبات فرهنگیان عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه مطالبات فرهنگیان را در اولویت‌های خود گذاشته است. امیدواریم مشکلاتی از حیث درآمد خزانه به وجود نیاید و بتوانیم در سال تحصیلی بخشی از مطالبات را پرداخت کنیم.

دانشگاه فرهنگیان سید محمد بطحایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر