کد خبر: 530259 A

فرهنگی در صحن؛

یک عضو هیات رییسه مجلس با انتقاد از سوء برداشت برخی از رسانه‌ها نسبت به اعلام اسامی منظم‌ترین و فعال‌ترین نمایندگان در سه ماه اخیر گفت که این کار برای حفظ نظم و انضباط و بالابردن میزان مشارکت در جلسات مجلس انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، محمدحسین فرهنگی در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در پی تذکر چند نفر از نمایندگان مجلس درخصوص اعلام اسامی منظم‌ترین و فعال‌ترین نمایندگان در سه ماه اخیر به‌دستور مطهری توضیحاتی ارائه کرد و گفت: براساس ماده ۲۴ آیین‌نامه حفظ نظم و انضباظ جلسات مجلس از وظایف هیات رییسه محسوب می‌شود.

نماینده اصولگرای تبریز در مجلس تاکید کرد: معرفی این افراد بدان معنا نیست که سایر نمایندگان نظم ندارند، این عبارات ناصحیحی که در برخی از سایت‌ها و فضای مجازی نسبت به نماینگان درج شده درست نیست. چرا که به‌عنوان مثال نفر یازدهم در موضوع منظم بودن اختلافش با نفر دهم در چند دقیقه است. بنابر این از رسانه‌ها خواهشمندم به این موضوع دقت کنند.

عضو هیات رییسه مجلس اضافه کرد: این اقدام هیات رییسه برای بالابردن میزان مشارکت در جلسات مجلس انجام شده است و طبیعتاً اگر اعتراضی به این موضوع باشد، هیات رییسه به تجدیدنظر می‌پردازد اما به‌طور کلی این کار خارج از آیین‌نامه نیست.

فرهنگی تصریح کرد: این اقدام راهکاری تشویقی برای حفظ نظم و انضباط در مجلس است اگر هیات رییسه اسامی نامنظم‌ترین نمایندگان را معرفی می‌کرد، جای بحث بود.

نشست علنی مجلس محمدحسین فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر