کد خبر: 530679 A

امیری در گرگان:

معاون امور مجلس رییس‌جمهور تاکید کرد: استفاده از ظرفیت زنان، جوانان و اقوام در مناصب و پست‌های مدیریتی رویکرد دولت دوازدهم است.

به گزارش ایلنا، حسینعلی امیری در جمع مسئولان استان گلستان در گرگان گفت: در دولت دوازدهم با گام‌های محکم‌تر و بلندتر به سمت توسعه کشور رفته و با تلاش مدیران و نقش‌آفرینی آنها امیدواریم شاهد توسعه بیش از پیش کشور و جایگاهی در شأن مردم باشیم.

وی همچنین با اشاره به برجام و دستاوردهای آن اظهار داشت: به عنوان یک حقوقدان می‌گویم که برجام قرارداد و موافقت جمهوری اسلامی ایران با آمریکا نیست، بلکه سندی بین‌المللی و تعهدآور است. 

معاون امور مجلس رییس‌جمهور اضافه کرد: برجام دستاورد مهم دولت تدبیر و امید محسوب می‌شود و با توجه به بین‌المللی بودن سند برجام نمی‌توان آن را به هم زد. 

امیری افزود: این مهم به لطف خدا، حمایت مقام معظم رهبری، مدیریت رییس‌جمهور محترم و تلاش تیم مذاکره‌کننده و پشتیبانی مردم به دست آمد که اثر مثبت آن را در ثبات اقتصادی کشور، رونق تولید واحدهای صنعتی، تک رقمی شدن تورم، ورود هیات‌های تجاری متعدد از کشورهای بزرگ و مهم و علاقمندی به روابط تجاری با ایران می‌توان مشاهده کرد. 

وی اضافه کرد: سبقت صادرات از واردات کالا، بستن قرارداد با دو شرکت هواپیمایی بزرگ، به دست آوردن دوباره بازارهای نفتی و تعیین‌کننده بودن در اوپک، حضور ۱۰۵ هیات خارجی از کشورهای مختلف در مراسم تحلیف روحانی و تبدیل ایران‌هراسی به ایران دوستی نیز از اثرات مثبت برجام است. 

معاون امور مجلس رییس‌جمهور با بیان اینکه یکی از مهمترین منابع درآمدی ما نفت است، تصریح کرد: با وجود پایین آمدن قیمت نفت در سال‌های اخیر، برنامه‌ریزی درست و تلاش تیم اقتصادی دولت با هدایت رییس‌جمهور باعث شد که کشور با مشکلی روبه‌رو نشود. 

به گفته امیری، با این برنامه‌ریزی به صندوق ذخیره ارزی کمک شد، رتبه ریسک اقتصادی کشور کاهش یافت و تولید گاز غنی‌شده از میادین مشترک جنوبی افزایش یافت. 

وی راه‌اندازی ۱۰ مجتمع پتروشیمی، افزایش سن امید به زندگی به ۷۴ سال و توسعه پوشش بیمه‌ای ۱۱ میلیون نفر را نیز از جمله دستاوردهایی بیان کرد که نوید آینده روشن را برای کشور می‌دهد. 

معاون امور مجلس رییس‌جمهور یادآور شد: این در حالی است که در اوایل سال ۹۲ علاوه بر تحریم بین‌المللی، در بعد داخلی هم از جهات مختلف شرایط خاصی بر کشور با تورم ۴۵ درصدی و نوسان قیمت ارز و رشد اقتصادی منفی حاکم بود و سرمایه‌گذاران تمایل به تجارت و سرمایه‌گذاری در این شرایط اقتصادی را نداشتند. 

امیری ادامه داد: در اوایل سال ۹۲ در تهران شاهد روزهایی بودیم که بازاری‌ها به دلیل شرایط بی‌ثبات اقتصادی، دست به اعتصاب زدند در حالی که این قشر همیشه و در شرایط سخت مدافع نظام و کشور بوده‌اند. در خریدهای روزمره هم مردم دچار مشکل بودند، قدرت خرید مردم پایین بود، از طرفی هم با تحریم‌ها و قطعنامه‌های ظالمانه در مجامع بین‌المللی مواجه بودیم و کشوری به مقصد ایران کالا حمل نمی‌کرد. 

وی با اشاره به مشکلات کشور درحوزه بازارهای نفت در آن سال‌ها خاطرنشان کرد: اگر نفت می‌فروختیم باید تحریم‌ها را دور می‌زدیم که نتیجه آن آقایی شد که الان در حال محاکمه است. 

معاون امور مجلس رییس‌جمهور با بیان اینکه در آن سال‌ها تعیین‌کننده نبودیم و دیگران مشخص می‌کردند چه ارزی یا چه کالایی به ما بدهند، ابراز داشت: مشکلات بسیاری در زمینه تهیه کالاهای پزشکی و دارو، تامین سموم مورد نیاز بخش کشاورزی داشتیم که دولت یازدهم برای رفع آنها تلاش کرد. 

امیری با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم با گام‌های محکم‌تر و بلندتر به سمت توسعه کشور حرکت می‌کند، بیان کرد: دولت دوازدهم اعتقاد به دیانت عقلانی، تصمیم‌گیری بر اساس خردجمعی، واقع‌بینی و لحاظ کردن توامان ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و توجه به کاستی‌ها، تصمیمات شجاعانه و در عین حال محتاطانه و تاکید بر اجرای منشور حقوق شهروندی دارد. 

وی ادامه داد که حرکت بر مدار استیفای حقوق ملت در قانون اساسی، متعهد به توسعه همه‌جانبه، تامین آزادی و امنیت یکجا، توسعه متوازن و متناسب و تلاش برای تأمین منافع ملی همه ایرانیان از دیگر برنامه‌های دولت دوازدهم است. 

معاون امور مجلس رییس‌جمهور  با اشاره به پتانسیل های گلستان عنوان کرد: استان گلستان با توجه به داشتن همه ظرفیت‌ها از جمله اقوام و مذاهب گوناگون توانمندی خوبی برای توسعه دارد. 

همچنین مسئولان استان به ویژه حسن صادقلو، استاندار و آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان را از شخصیت‌های دلسوز، با تجربه و پیگیر برای توسعه و وحدت در استان توصیف و از ایشان قدردانی کرد. 

امیری که به مناسبت هفته دولت به استان گلستان سفر کرده است امروز با آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دیدار و گفت‌وگو کرد. 

وی همچنین ضمن حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان استان گلستان با خانواده شهید سیدمحمد سید باقری نیز دیدار کرد. 

عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه تپه نیز امروز با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور آغاز می‌شود.

حسینعلی امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر