کد خبر: 537396 A

رییس سازمان تعزیرات حکومتی:

رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: آرنولد وقتی هتلی را می خواست افتتاح کند که مجسمه اش ابتدای هتل قرار داشت، مدیر هتل به او می گوید که همیشه در این هتل اتاقی برای شما رزرو است و هر وقت اراده کردید می توانید استفاده کنید.زمانی که از مقام فرمانداری برکنار می شودو به هتل مراجعه می کند، و تقاضای اتاق می کند به او گفته می شود که تمامی اتاق های ما رزرو است و جایی برای شما نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمال انصاری در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: انقلاب اسلامی فرصت دوباره‌ای برای آزادی خواهان با رهبری امام راحل در برابر ضربات سنگین تمدنهای ماده که هیچ روزنه امیدی برای سعادت واقعی انسانها باقی نگذاشته است، فراهم کرد. بنابراین انقلاب اسلامی حاصل جمع شدن همه ظرفیت‌های یک فرهنگ برای تولد دوباره فرهنگی بود که هزاران سال قدمت داشت اما با وجود همه لطمه‌ها، تعلقات دینی و ارزشی خود را از دست نداده بود و فرهنگ زخم خورده ایران با راهنمایی امام راحل به عنوان مصلح بزرگ و تداوم راه ایشان توسط مقام معظم رهبری چنان بازسازی کرد که امروزه در دنیا امید بخش و تجربه و الگویی از زیستنی ارزشمند و افتخار آمیز را عرضه کرده و هر روز مقتدر تر پیش می‌رود که این مهم مرهون جان فشانی‌های شهدا و ایثارگران ماست.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی خاطر نشان کرد: خدمت به نظام جمهوری اسلامی را تکلیف و ارزشمند می‌دانم و این مجال و موقعیت را امانتی می‌دانم که برای دیگران آغاز و پایان یافت و بر من هم چنین خواهد بود. ما مصمم هستیم با تکیه بر ظرفیت‌ها و اندیشه عوامل سازمان تعزیرات در استفاده حداکثری از روحیه ایثارگری و جهادی آنان در ارتقای وضعیت موجود در ایجاد سخت افزاری و نذرم افزاری و نقش آفرینی سازمان تعزیرات به معنای واقعی و عملیاتی آن تعمیق ببخشیم.

وی افزود: میدان خدمتی سازمان تعزیرات بسیار موثر است به نحوی که می‌توان بی‌هنجاری‌های رفتاری و کرداری افرادی که در این دایره قرار می‌گیرند را سامان بخشی و در مسیر قرار دهد و حمایت از کسانی که متضرر مستقیم و غیرمستقیم این بی‌هنجاری‌های موجود هستند را عینیت بخشیده و آنها را به نظام اسلامی امیدوار کنند. در حوزه تعالی‌های سازمانی بهره‌گیری از ظرفیتهای فرادست و فرودست و شناسایی و آسیب شناسی از خلاهای موجود و ظرفیت‌های مشترک تکلیفی و تعاملی در قوه قضائیه، مقننه و مجریه اجتناب ناپذیر و جهات و مسیرهای بسیاری وجود دارد که به فعلیت رساندن آن مشکل ولی ممکن خواهد بود.

انصاری تاکید کرد: در ماموریت گرایی سازمان تعزیرات شاید بحران موجودی با عنوان قاچاق کالا و اخلال اقتصادی و ضربه به تولید و اشتغال داخلی به تنهایی کفایت می‌کند که عزم مشترک همه دستگاه‌ها جزم شود و به دنبال راه‌حل های راه گشاتری برویم. در حوزه ماموریتها و اقدامات و تدابیر کنترلی و پیشگیرانه که بسیاری از دستگاه‌ها در آن ملکف و سهیم هستند، محور و بنابر اقتضائات تحکم محوری و برخورد هم بخشی از سیاست های اجرایی و اولویت‌های بعدی خواهد بود.

وی تشریح کرد: لازمه رسیدن به این اهداف بلند و آرمان خواه، قانون گرایی، برنامه ریزی، ظرفیت سازی، دور اندیشی، روزآمدی و استفاده از فناوری های روز در کاهش تخلفات و یا کاهش دخالت عوامل انسانی و جلوگیری از اصطکاک و روان سازی خدمت به مردم است که با جهد، جد و تلاش و خیر خواهی، عملگرایی، خستگی ناپذیری همه همکاران تعزیرات محقق خواهد شد یا حداقل ما را در نزدیک ترین نقطه به هدف و چه بسا فراتر از آن قرار می دهد.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی یادآور شد: سرفصل‌ها و محورهای اصلی برنامه کاری تعزیرات عبارت است از توجه و پیروی از اسناد بالادستی شامل برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی، سیاستها و رهنمودهای حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری با تمرکز بر پیشگیری از تخلفات و مقابله فعال با قاچاق کالا و ارز به منظور حمایت از تولید ملی، امنیت سرمایه گذاری و بهبود مستمر فضای کسب و کار ,توجه سازمانی از جمله جذب نیروی انسانی کمی و کیفی، توانمندسازی و ارتقای نیروها و اصلاح ساختارها و فرایندهای سازمانی، توسعه امکانات رفاهی و اداری که البته اقدامات موثری در گذشته صورت گرفته و این موضوعات تدوام و استمرار خواهد داشت.

وی افزود: در حوزه فناوری اطلاعات نیز توسعه زیرساخت‌ها و بهبود ساختارها و شبکه سازی درون مجموعه ای برای مدیریت پرونده‌ها و امور پرسنل و توجه به مبانی حقوق مردم و نگاه انصافی و عدالتی به حقوق مدم، تسهیل امور و کاهش مراجعات از مهمترین موضوعات است.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی در پایان مطلبی از فرمانده کالیفورنیا نقل کرد و گفت: آرنولد وقتی هتلی را می‌خواست افتتاح کند که مجسمه‌اش ابتدای هتل قرار داشت، مدیر هتل به او می‌گوید که همیشه در این هتل اتاقی برای شما رزرو است و هر وقت اراده کردید می‌توانید استفاده کنید. زمانی که از مقام فرمانداری برکنار می‌شود و به هتل مراجعه می‌کند، و تقاضای اتاق می‌کند به او گفته می شود که تمامی اتاق‌های ما رزرو است و جایی برای شما نداریم. آرنولد تشک خود را پای مجسمه اش می‌برد و متنی را منتشر می‌کند که هیچ وقت به قدرت، موقعیت و هوش خودتان مغرور نشوید و همه اینها تداومی ندارد حتی برای آرنولد که اسطوره‌ای به یاد ماندنی خواهد بود.

تعزیرات حکومتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر