کد خبر: 538501 A

گزارش ایلنا از حاشیه رژه نیروهای مسلح؛

رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس صبح امروز در جوار حرم مطهر امام خمینی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی، سردار سرلشکر محمد باقری، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی، امیر سرتیپ امیر حاتمی، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، سردار سرتیپ محمد پاکپور و امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی از جمله کسانی بودند که در مراسم امروز حضور داشتند که طی آن رئیس جمهور به سخنرانی پرداخت.

پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور، مراسم مداحی و سینه‌زنی به مناسبت فرارسیدن دهه اول محرم برگزار شد که طی آن مداح با خواندن اشعاری مبنی بر «ما سازش‌پذیر نیستیم، جز به اهل بیت توسل نمی‌کنیم، باید در این زمانه ولایتمدار بود، ورنه هیچ جای جهان گل نمی‌کنیم، ما همه سرباز رهبریم، وقتی که امر کرد تامل نمی‌کنیم»، خواند.

پس از مداحی و پیش از سخنان رییس‌جمهور، روحانی و سرلشگر باقری دقایقی با یکدیگر به صحبت پرداختند که این مساله موجب جلب توجه عکاسان و خبرنگاران شد. پس از آن نیز حسن روحانی به سخنرانی پرداخت.

پس از سخنرانی رئیس‌جمهور، دژبان ارتش جمهوری اسلامی، نیروی زمینی ارتش، نیروی هوایی ارتش، نیروی دریایی ارتش، نیروهای تکاور ارتش جمهوری اسلامی، دژبان کل سپاه، نیروی زمینی سپاه، یگان‌های نمونه تکاور نیروی زمینی سپاه، یگان نمونه زرهی نیروی زمینی سپاه، نیروی هوافضای سپاه، نیروی دریایی سپاه، نیروهای انتظامی، نیروهای یگان ویژه پلیس و بسیج عشایر نمونه کردستان، آذربایجان، سیستان و بلوچستان، ترکمن، لر بختیاری و... رژه رفتند و یگان‌های محمول ارتش و سپاه مانند موشک‌های اس ۳۰۰، موشک‌های زلزال، سامانه موشکی پدافند هوایی خرمشهر، موشک دوربین قیام، موشک دوربرد مایع قدر، سامانه موشکی عماد، سامانه موشکی دوربرد سجیل، شناورهای تندروی ساحل به دریای غدیر و نصر و مین‌های دریایی به نمایش گذاشته شدند.

مهم‌ترین بخش این مراسم نیز رونمایی از سامانه موشکی خرمشهر بود که این سامانه دستاورد جدید وزارت دفاع کشور است که برای سپاه ساخته شده و دارای ۲۰۰۰ کیلومتر برد است که قابلیت حمل کلاهک تا مسافت ۱۸۰۰ کیلومتر را دارد.

در میانه به نمایش درآمدن دستاورهای دفاعی کشورمان حسن روحانی جایگاه را ترک کرد که با خروج وی، سردار سرلشکر باقری در جای وی قرار گرفت و آخرین دستاوردهای نیروهای مسلح کشورمان را سان دید.

همچنین وی لحظاتی با سردار جعفری گفت‌وگو کرد. 

هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر