کد خبر: 538579 A

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه پنج‌شنبه با رئیس دانشگاه دولتی مسکو دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، طرفین در این دیدار برگزاری سومین اجلاس روسای دانشگاه‌های ایران و روسیه را از جوانب مختلف مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این دیدار با اشاره به سابقه همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های علمی و آموزشی و برگزاری دو دور اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه در تهران و مسکو و نیز حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر فروردین ماه ۱۳۹۶ خود به روسیه در این دانشگاه و اعطای دکترای افتخاری به وی، بر توسعه همکاری‌های دانشگاهی روسیه و ایران تاکید شد.

برگزاری سومین دور اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر دو کشور که قرار است در ۵ آبان ماه سال جاری در مسکو برگزار شود، از موضوعاتی بود که در این دیدار مورد گفت‌وگو قرار گرفت و طرفین بر اجرای آن با هدف توسعه تعاملات علمی و آموزشی دو کشور تصریح کردند.

همچنین موضوع برگزاری جلسه کارشناسی معاونان دانشگاه‌های شرکت‌کننده در اجلاس جهت تدوین دستورکار اجلاس و ارائه پیشنهادات به اجلاس روسای دانشگاه‌ها، از توافقات حاصل شده در این دیدار بود.

ویکتور سادونیچی در این دیدار یادآور شد که این اجلاس باید محلی برای ارائه ایده‌‌های جدید و پیشنهاداتی باشد که به مرحله اجرا در آید.

رییس دانشگاه دولتی مسکو با اشاره به غنای فرهنگی و تاریخی ایران،  از مراکز دانشگاهی کشورمان دعوت کرد که در سیستم رتبه‌بندی دانشگاهی که در روسیه ایجاد شده است، مشارکت کنند.

دعوت از مراکز علمی و دانشگاهی کشورمان برای بازدید از جشنواره علم در روسیه که از ۷ تا ۱۰ اکتبر برگزار می‌شود و دو و نیم میلیون نفر از دانشگاه‌های سراسر روسیه در آن حضور می‌یابند، از دیگر موارد مطرح شده در دیدار رییس دانشگاه دولتی مسکو و سفیر ایران در روسیه بود که دو تن از معاونان دانشگاه دولتی مسکو و مسئولان بخش‌های مطالعاتی و علمی سفارت کشورمان در آن حضور داشتند.

ایران و روسیه مهدی سنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر