کد خبر: 538626 A

ابتکار در شهرضا:

معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده معتثد است اساس خانواده بر گفت‌وگو و تفاهم پابرجا است.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار امروز در همایش خانواده و توسعه پایدار شهرستان شهرضا با بیان اینکه افزایش سهم مدیریتی بانوان و تشخیص افراد شایسته برای انتصاب در مناصب دولتی باعث ایجاد نظام اداری کارآمد، افزایش سلامت و کاهش آسیب های نظام اداری کشور می شود،‌ اظهار کرد: پس می‌طلبد برای تبیین سهم 30 درصدی مدیریتی بانوان در استان اصفهان و شهرستان شهرضا نیز برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شود. دولت با پشتوانه مردم، تاییدات رهبر انقلاب و با صلابت فعالیت‌های خود را در عرصه‌های مختلف ادامه می دهد و امید است با فعالیت و حمایت مسئولان شاهد ایجاد تحولات عظیم در کشور باشیم.

وی بااشاره به وجود 40 خیریه و موسسه مردم نهاد در شهرستان شهرضا گفت: این موسسات، نماد وجود فرهنگ پیشرو، فرهنگ دینی، تمایل به توسعه شهر و تفکر توسعه پایدار در جامعه است. جامعه‌ای که در آن نهادهای مدنی قوی بتوانند بدون لکنت زبان برابر قدرت بایستند و انتظارات خود را بیان کنند، می‌تواند به تغییر و توسعه سازنده دست یابد.

ابتکار افزایش اشتغال به‌ویژه برای جوانان، بانوان تحصیلکرده و بانوان سرپرست خانوار را یکی دیگر از سیاست‌های مهم دولت دوازدهم اعلام کرد و افزود: دولت دوازدهم با همراهی و پشتوانه مردم می‌تواند به این موفقیت دست یابد و در عرصه اشتغال‌زایی برنامه‌های خود را عملیاتی کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده انطباق آموزش، ارائه تسهیلات و توان افزایی در راستای اشتغال‌زایی را ضروری دانست و تصریح کرد: این موضوع نیز در قالب اقتصاد مقاومتی در برنامه‌های دولت وجود دارد و می‌تواند تحولات و دستاورد های خوبی را برای کشور به همراه داشته باشد.

ابتکار بااشاره به مفهوم توسعه پایدار و ضرورت جلوگیری از آسیب به منابع کشور و آیندگان اظهارکرد: اگر فعالیت‌های کنونی جامعه و کشور باعث آسیب‌زدن به محیط زیست شود با مفهوم توسعه پایدار منافات دارد و می‌طلبد تا با مشارکت مردم، به این موضوع نیز به‌خوبی توجه شود.

وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: ریشه‌های عمیق درخت تنومند امنیت کشور، شهدا هستند که استقلال کنونی مرهون رشادت‌های آنهااست. پیشرفت بانوان در زمینه آموزش عالی و مبارزه با بیسوادی بسیار پر شتاب‌تر از مردان بوده و این موضوع نشان از زمینه‌های ایجاد شده برای این قشر پس از انقلاب و همت والای بانوان ایرانی دارد.

ابتکار بااشاره به نقش موثر خانواده در فرهنگ جامعه افزود: در جوامعی که خانواده سالم باشد، آسیب‌ها کمتر و پیشرفت بیشتر است. اقتصاد پویا و مقاوم در گرو خانواده سالم است.

معاون رئیس جمهور گفت: در خانواده سالم محبت، آرامش، عشق، مرحمت و گذشت دو سویه بخوبی محسوس است و این مبانی از طریق خانواده و در مدرسه به کودکان نیز آموزش داده می شود. انسانیت و کمال وجودی و معرفتی در تربیت فرزندان بیش از مدارج تحصیلی ارزش دارد اما ترویج و آموزش این اصول در خانواده های دارای خشونت غیر ممکن است. اساس خانواده بر گفت و گو و تفاهم پابرجا است.

وی با اشاره به تاثیر گفت‌وگو در مذاکرات هسته‌ای و برجام گفت: در یک مذاکره هوشمندانه با ابرقدرت‌های جهان، با در نظر گرفتن منافع جمهوری اسلامی برجام به نتیجه رسید و ایران از بند مخاطرات و تحریم‌های شدید رهایی یافت. زنجیرهایی که در آن وضعیت به پای ایران بسته شده بود تنها از طریق مذاکره و گفت‌وگوی منطقی و هوشمندانه برطرف شد.

وی با اشاره به ادب، متانت و منطق رئیس جمهور در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل تصریح کرد: این استحکام توأم با مرحمت دکتر روحانی، حقانیت جمهوری اسلامی با پیشینه تاریخی و مذهبی غنی را اثبات کرد.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده افزود: بحران وضعیت خانواده ها و آسیب پذیری زیاد آنها نه تنها در کشور ما بلکه در تمام جهان وجود دارد.

ابتکار با اشاره به لزوم تبیین فرهنگ گفت‌وگو در خانواده ها و آموزش آن به فرزندان ادامه داد: مراجعه به مراکز مشاوره اقدام مناسبی برای حل مشکلات خانواده ها است و دولت نیز به خوبی از این بازوهای امدادی حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به سالگرد درگذشت سید مجتبی هاشمی نماینده دوره چهارم مجلس در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان افزود: او با خلوص نیت و برای رضای خدا فعالیت کرد و امید است بتوانیم با سرلوحه قرار دادن تفکر او در فعالیت های خود موفق باشیم.

معصومه ابتکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر