کد خبر: 538779 A

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی درگذشت آیت‌الله حسین راستی کاشانی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

انالله انا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم ربانی و فقیه وارسته، حضرت آیت الله حاج شیخ حسین راستی کاشانی (ره) از اعضای برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موجب تاثر و اندوه فراوان گردید. ایشان با بیش از پنجاه سال تدریس در حوزه‌های علمیه کاشان، نجف اشرف و قم سهمی به سزا در ترویج تعالیم اسلامی و معارف مکتب اهل بیت(ع) داشتند و همچنین از اساتید برجسته اخلاق در حوزه علمیه بودند که جمع کثیری از فضلا و طلاب علوم دینی از افادات و دروس این عالم عالیقدر بهره‌مند گشتند.

این استاد و عالم متعهد، از چهره‌های برجسته حوزوی امام خمینی (رحمه الله‌علیه) در نجف بودند که در مبارزات نهضت اسلامی نیز مجاهدت های فراوانی انجام دادند.

آیت الله راستی کاشانی با پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسئولیت‌هایی چون عضویت در دفتر استفتائات امام خمینی، شورای تشخیص صلاحیت فقهی و اجتهاد کاندیداهای شورای عالی قضایی، دبیری شورای عالی حوزه علمیه قم و همچنین نمایندگی مجلس خبرگان رهبری در دوره‌های اول و دوم از استان تهران؛ خدمات شایسته‌ای را ارائه کردند و از حامیات جدی ولایت فقیه از آغاز تا پایان عمر شریفشان بودند.

آیت الله راستی آثار و برکات ماندگاری در ساماندهی امور حوزه و ایجاد تشکیلات شورای عالی حوزه علمیه قم به یادگاری گذاشتند و در طول عمر با برکت خود، فعالیت‌های علمی و فرهنگی بسیاری را نیز به انجام رساندند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم مجاهد را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مراجع معظم تقلید (دامت برکاتهم) و حوزه‌های علمیه و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات، غفران و رحمت الهی را از خداوند متعال خواستار است.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر