کد خبر: 539075 A

فرمانده پایگاه پشتیبانی ناوگان جنوب نداجا:

فرمانده پایگاه پشتیبانی ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: در دریاهایی ماموریت انجام می‌دهیم که تا قبل از سال ۸۸ حضور ما در آنها چه برای دوستان و چه برای دشمنان غیر قابل باور بود.

به گزارش ایلنا، ناخدا یکم شهرام منصوری‌مقدم در جمع کارکنان پایگاه پشتیبانی ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش گفت: در دفاع مقدس کارهای بسیار بزرگی انجام شد که باعث استقلال و عزت کشورمان شد و بسیاری از فعالیت‌ها و اقداماتی که در طول جنگ انجام شد از کارکنان وظیفه ما بود و کارکنان وظیفه یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که بیشترین فراوانی را در نیروهای نظامی ما دارند و در هر اقدامی که بخواهند انجام دهند تاثیرگذار هستند.

وی در ادامه ضمن بیان دلاورمردی‌های نیروی در یایی در دوران جنگ تحمیلی اظهار داشت: اولین نیرویی که در ۳۱ شهریور ۵۹ با رژیم اشغالگر بعث عراق برخورد نظامی داشت، نیروی دریایی ارتش بود. در حماسه مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر تکاوران ما اولین نیروهایی بودند که با دشمن بعثی درگیر شدند و در ۶۷ روز اول جنگ نیروی دریایی ارتش توانست به طور کامل نیروی دریایی عراق را منهدم کند به طوری که آنها تا آخر جنگ هیچ فعالیتی نداشتند.

فرمانده پایگاه پشتیبانی ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش افزود: نیروی دریایی ارتش در طول هشت سال اخیر توانست با پدیده شوم دزدان دریایی مبارزه کند و این یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است که رهبر معظم انقلاب در دیدارهایشان همیشه اعلام می‌کنند که نیروی دریایی، مایه آبرو و افتخار برای کشورمان است.

منصوری‌مقدم ادامه داد: در حال حاضر هم نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است. ما در مرزهای فراسرزمینی ماموریت انجام می‌دهیم و الان در دریاهایی ماموریت انجام می‌دهیم که تا قبل از سال ۸۸ حضور ما در آنها چه برای دوستان و چه برای دشمنان غیر قابل باور بود و دشمنان خارجی می‌گفتند نیروی دریایی نمی‌تواند سه هزار کیلومتر از کشور دور شود و دوستان داخلی هم می‌گفتند این توانایی را نداریم.

وی اضافه کرد: ما پرچم جمهوری اسلامی ایران را در اقیانوس اطلس کنار ناوشکن‌ها و ناوهای هواپیمابر کشورهای دنیا به اهتزاز درآورده‌ایم که این باعث عزت و آبرو برای همه ما است و ما به خود می‌بالیم و به کشور عزیزمان ایران اسلامی افتخار می‌کنیم.

فرمانده پایگاه پشتیبانی ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در پایان تصریح کرد: ان‌شاالله خداوند متعال توانی به همه هم‌رزمان ما بدهد که بتوانند ماموریت خودشان را در جهت حفظ منافع کشورمان در دریاهای دوردست به بهترین نحو ممکن  انجام دهند. 

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ناخدا یکم شهرام منصوری‌مقدم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر