کد خبر: 539570 A

امیر سیاری در گفت‌وگو با ایلنا:

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: از ابتدای سال تا بهمن ماه، ۲۵ رزمایش تخصصی داریم و رزمایش ولایت ۹۶ هم در پایان سال برگزار می‌شود.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به دستاوردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد دنیا نشان دهنده توانمندی ماست. 

وی افزود: حضور در آب‌های آزاد یکی از اقدامات ارزشمندی است که از سوی نیروی دریایی ارتش دنبال می‌شود. روی پای خود ایستادن و برای دریانوردی‌های دراز و طولانی‌مدت و دوردست آماده بودن، از دستاوردهای ماست. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش رزمایش‌های متعدد تخصصی و منطقه‌ای را از افتخارات نیروی دریایی دانست و اظهار داشت: امروز بحث دیپلماسی دریایی به جد دنبال می‌شود. بحث رفت و آمدهایی که با کشورهای جهان صورت می‌گیرد نشان از توانمندی‌های ماست و ما برنامه داریم آن را توسعه دهیم. 

سیاری ادامه داد: اسکورت کشتی تجاری و نفت‌کش در خلیج عدن، ساخت کشتی‌های تجاری، رزمی و ناوشکن و همچنین زیردریایی نیز از دیگر افتخارات نیروی دریایی ارتش است. 

وی در پاسخ به سوالی درباره رزمایش‌های آتی نیروهای دریایی ارتش تصریح کرد: از ابتدای سال تا بهمن ماه، ۲۵ رزمایش تخصصی داریم و رزمایش بزرگ ولایت ۹۶ هم در پایان سال برگزار می‌شود. 

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره دیپلماسی دریایی هم خاطرنشان کرد: ما با کشورهای مختلف مستمرا در حال رفت و آمد هستیم و در اردیبهشت ماه سال آینده نیز میزبان حداقل ۵۰ رتبه بالای نظامی از کشورهای مختلف در ایران خواهیم بود.

دریادار حبیب الله سیاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر