کد خبر: 541642 A

رمضان‌زاده در توییتر:

سخنگوی دولت اصلاحات و استاندار پیشین کردستان پیشنهاد کرد که تهران می‌تواند بهترین مکان برای برگزاری مذاکرات احتمالی درباره همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان باشد.

به گزارش ایلنا، عبدالله رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات و استاندار پیشین کردستان در حساب کاربری خود در توییتر پیشنهاد کرد که تهران می‌تواند بهترین محل برای مذاکرات دولت عراق و مسئولان اقلیم کردستان درباره مسائل مربوط به همه‌پرسی استقلال باشد.

رمضان‌زاده روز گذشته توییت کرد: به‌جای پاریس، تهران مناسب‌ترین مکان برای گفت‌وگو میان مسعود بارزانی و حیدرالعبادی است.

عبدالله رمضان

 

به گزارش ایلنا، «برنارد هنری لوی» نویسنده فرانسوی چندی پیش درحاشیه مصاحبه‌اش با مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق که در پایگاه خبری «تبلت» منتشر شده است، از پیشنهاد امانوئل ماکرون رییس‌جمهوری فرانسه درمورد آمادگی این کشور برای آن‌که مذاکرات میان حیدرالعبادی نخست‌وزیری عراق و بارزانی و دیگر مسئولان اقلیم کردستان در پاریس برگزار شود، خبر داده بود اما دولت بغداد تا این لحظه پاسخی به پیشنهاد نداده است.

رییس‌جمهوری فرانسه پس از برگزاری همه‌پرسی در تماس‌های تلفنی با حیدرالعبادی و مسعود بارزانی صحبت کرده و ضمن تاکید بر حفظ تمامیت ارضی عراق، از دو طرف برای حضور در پاریس دعوت به‌عمل آورده است. نخست‌وزیر عراق ضمن پذیرش این دعوت، تاکید کرده که حاضر به مذاکره درباره همه‌پرسی نیست.

عبدالله رمضان‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر