کد خبر: 541988 A

ارتشبد خلوصی آکار رئیس ستاد ارتش ترکیه عصر امروز با حضور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از این مجموعه فرهنگی بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، ارتشبد خلوصی آکار رئیس ستاد ارتش ترکیه عصر امروز با حضور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از این مجموعه فرهنگی بازدید کرد.

ژنرال خلوصی آکار در بدو ورود به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در یادمان شهدای گمنام این مجموعه حضور یافت و به ساحت مقدس شهدا ادای احترام کرد.

رئیس ستاد ارتش ترکیه در جریان این بازدید اظهار کرد: حساس‌ترین برهه تاریخی یک ملت در این موزه وجود دارد که در یک طرف آن انقلاب اسلامی به چشم می‌خورد و در بخشی دیگر جنگ دیده می‌شود.

وی افزود: این موزه به ما نشان می‌دهد زمانی که انقلاب اسلامی نوپا و تازه به ثمر رسیده بوده جنگ آغاز می‌شود و در واقع جنگ ۸ ساله یک امتحان بزرگ برای ملت ایران بود. درود بر ایران که از پس همه این‌سختی ها برآمده است. مطمئن هستم که وضعیت ایران بهتر هم خواهد شد.

در این بازدید سردار «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، امیر فهمیده جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وی را همراهی کردند.

ارتشبد خلوصی آکار رئیس ستاد ارتش ترکیه شب گذشته در راس هیئت نظامی عالی رتبه و در ادامه روند مذاکرات دو جانبه میان دو کشور وارد ایران شد.

وی صبح امروز با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت‌وگو کرد.

گسترش همکاری‌های نظامی، مبارزه با تروریسم و بررسی همه پرسی اقلیم کردستان مهم‌ترین محورهای گفت‌وگوهای دو جانبه عالی ترین مقامات نظامی دو کشور بود.

رئیس ستاد ارتش ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر