کد خبر: 544721 A

علی ربیعی مطرح کرد:

وزیر کار که برای شرکت در اجلاس روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان به تفلیس سفر کرده، گفت: تسهیل روابط مالی به عنوان زیر ساخت ارتباطات اقتصادی مهمترین محور مذاکره هیات ایرانی با مقامات گرجستان بود.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی عصر امروز پس از دیدار با گیورگی گاخاریا، وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان و به اتفاق این مقام گرجستان در جمع خبرنگاران ، افزود: در این دیدار مذاکرات توسعه روابط دو کشور در حوزه های اقتصادی مختلف را بررسی کردیم.

وی توسعه همکاری ایران و گرجستان در حوزه حمل و نقل، ایجاد کریدورهای جدید از جمله از خلیج فارس به دریای سیاه از طریق خاک دو کشور را از موضوعات موردمذاکره این دیدار عنوان کرد

به گفته وزیر کار انتقال گاز طبیعی به گرجستان، احداث یک کارخانه پتروشیمی در یکی از بنادر گرجستان از سوی بخش خصوصی ایران، کشتی فراسرزمینی، اجرای پروژه‌های تکمیلی با برند مشترک در حوزه‌های صنعتی از محورهای دیگر این مذاکرات بود .

علی ربیعی در راس یک هیات تجاری برای شرکت در ششمین کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و گرجستان به تفلیس سفر کرده است و در این دیدار ، سید جواد قوام شهیدی سفیر ایران در گرجستان و سید حسن هفده تن معاون وزیر در امور بین الملل وی را همراهی می کنند.

دیدار امروز وزیران دو کشور پس از نشست کارشناسان نشست کمیسیون اقتصادی مشترک ایران و گرجستان که صبح امروز برگزار شد انجام می گیرد. نشست روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان با حضور مسئولان دولتی و فعالان بخش خصوصی دو کشور فردا برپا می شود.

گاخاریا وزیر اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان نیز در این نشست خبری گفت : گرجستان می تواند ایران را به بازارهای اروپایی نزدیک کند، ایران نیز مسیری برای دستیابی گرجستان به بازار ۳۰۰ میلیون نفری منطقه است .

وی افزود: دیدار امروز با وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ایران آغاز کارهایی ست که دو کشور در آینده انجام خواهند داد.

وی با اشاره به برگزاری ششمین اجلاس روسای کمیسیون مشترک اقتصادی گرجستان و ایران در تفلیس ، آن را گامی دیگر در توسعه روابط اقتصادی دو کشور عنوان کرد و گفت : در این اجلاس چشم انداز همکاری اقتصادی ایران و گرجستان در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

ربیعی عصر امروز با دیمیتری کومسیشویلی وزیر دارایی وگیورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان نیز دیدار و گفت و گو کرد.

 

علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر