کد خبر: 548376 A

سرلشکر باقری در دمشق:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پذیرفتنی نیست، رژیم صهیونیستی هروقت بخواهد از طریق هوایی و زمینی به خاک و آسمان سوریه تجاوز کند.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جریان سفر به سوریه در نشست خبری مشترک با ژنرال علی ایوب، رئیس ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه گفت: پذیرفتنی نیست، رژیم صهیونیستی هر وقت بخواهد از طریق هوایی و زمینی به خاک و آسمان سوریه تجاوز کند. 

وی افزود: ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌هایی که خود با آن روبرو هستند در جنگ با تروریسم در کنار ملت و دولت سوریه ایستاده‌اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: برادری و همکاری ملت‌های ایران و سوریه نزدیک به ۴۰ سال است که ادامه دارد و من در سوریه هستم تا اعلام کنم که در مبارزه با تروریسم کنار هم هستیم.

سرلشکر باقری یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران احترام به تمامیت ارضی کشورهای منطقه را یک اصل می‌داند. ما معتقدیم هر کشوری که بخواهد در کشوری دیگر عملیات نظامی انجام دهد باید با احترام به تمامیت ارضی آن کشور و با دعوت دولت آن کشور این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورهای منطقه ایجاب می‌کند هرگروه و اقلیتی اگر خواسته‌ای داشته باشد باید آن را از طریق قانونی و گفت‌وگو با دولتهای خود به آن خواسته‌ها دست یابند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: امیدواریم دیگر شاهد خطایی مانند خطای مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق، در شمال عراق نباشیم. هم‌اکنون با تصمیم پارلمان و اقدام به موقع نیروهای مسلح عراق کنترل اوضاع به دولت عراق بازگشته است.

سرلشکر باقری اضافه کرد: در این دیدار با ژنرال ایوب مروری بر همکاری‌های گذشته داشتیم و تقویت همکاری‌ها در آینده را بررسی کردیم.

وی در پایان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در برابر خطرهایی که سوریه را تهدید می‌کند در کنار دولت و ملت سوریه بوده‌اند و در آینده هم خواهند بود.

رییس ستاد مشترک ارتش سوریه نیز در این دیدار با تشکر از حمایت دولت و ملت ایران در جنگ با تروریسم در سوریه تصریح کرد: مستشاران و نخبگان جبهه مقاومت نقش بسیار مهمی در مبارزه با تروریسم داشتند و ما اطمینان داریم جبهه مقاومت در آینده توان‌مندتر و قدرت‌مندتر از قبل با انواع توطئه‌ها مقابله خواهد کرد.

سرلشکر علی عبدالله ایوب افزود: واشنگتن تلاش می‌کند سرعت پیشروی‌های ارتش سوریه و جبهه مقاومت در مبارزه با تروریسم را کاهش دهد و در این راه از گروه‌های تروریستی مانند داعش و… یا شبه‌نظامیان مزدور و وابسته به خود استفاده می‌کند.

رییس ستاد مشترک ارتش سوریه در پایان این دیدار خاطرنشان کرد: تروریسم در سوریه رو به نابودی است و به زودی ارتش سوریه در سراسر کشور جشن پیروزی خواهد گرفت.

ایران و سوریه سرلشکر باقری سردار باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر