کد خبر: 554086 A

با انتشار ویدئویی از کلینتون؛

سفیر ایران در لندن با انتشار فیلمی از وزیر اسبق امور خارجه امریکا درخصوص اسناد ادعایی آمریکا از ارتباط ایران با القاعده واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا, حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن در توییتر خود ویدیویی را منتشر کرد که در آن هیلاری کلینتون، وزیر اسبق امور خارجه امریکا می‌گوید آمریکا القاعده را به وجود آورده، به سلاح‌های پیشرفته مجهز کرده و در افغانستان و پاکستان آشوب ایجاد کرده است.

وی در این رابطه در کانال تلگرامی خود نوشت: خانم کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا طی اعتراف مهمی که چند سال پیش در مصاحبه خود با شبکه فاکس‌نیوز داشت صراحتا تایید نمود که این آمریکا بود که به ایجاد گروه القاعده به رهبری اسامه بن لادن مبادرت نمود و این گروه را به انواع سلاح‌های پیشرفته مانند موشک‌های استینگر مجهز نمود و سپس بعد از عقب‌نشینی اتحاد شوروی از افغانستان این گروه فناتیک و افراطی را با مدرن‌ترین سلاح‌های آمریکایی در افغانستان و پاکستان رها کرد و بدین وسیله پایه بی‌نظمی بنیادینی را در منطقه ایجاد نمود که هنوز ادامه دارد. این اعترافات در شرایطی که مقامات آمریکایی بر پایه اسنادی که ادعا می‌کنند گروه القاعده با ایران ارتباطاتی داشته‌اند شنیدن دارد.
925ca8fa-ac27-4580-ba6e-526ac35abe66
حمید بعیدی‌نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر