کد خبر: 554106 A

بطحایی در سخنرانی پیش از خطبه‌ها:

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: باید فرزندانمان را منتظران واقعی تربیت کنیم و ما در تلاشیم تربیت اخلاقی و عقلانی و علمی را در مدارس حاکم کنیم و دستیابی به این اهداف را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه آموزش و پرورش به همراهی و همدلی همه ایرانیان و همه متدینینی که دغدغه عاقبت به خیری نسل آینده را دارند نیازمند است. مشارکت آحاد مردم در این راه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای آحاد جامعه است.

وی افزود: باید فرزندانمان را منتظران واقعی تربیت کنیم و ما در تلاشیم تربیت اخلاقی و عقلانی و علمی را در مدارس حاکم کنیم و دستیابی به این اهداف را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش امروز با همه اهمیتی که دین مبین اسلام بر آن تاکید دارد موفق نمی‌شود مگر اینکه در همه زمینه‌ها مشارکت آحاد مردم را داشته باشد، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند به موفقیت برسد و بر معزلات فائق شود به شرط اینکه آموزه‌های دینی را همواره مورد توجه داشته باشد و بالاتر از همه همراهی و مشارکت و مردم خوب کشور را در کنار خود داشته باشد. یقین دارم می‌توانیم در آینده نزدیک آموزش و پرورشی در شان مردم ایران داشته باشیم و مدارس ما در شان دانش آموزان و آینده‌سازان برای نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش و تایید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری رسیده است. اجرای این سند در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و در صدد هستیم تا برنامه های سند را اجرایی کنیم.

بطحایی تاکید کرد: تلاش برای تکریم حقیقی و منزلت معلمان،به روزکردن متون درسی و منابع آموزشی با تعامل با دانشگاه ها، حوزه های علمیه و سایر مراکز آموزشی از جمله برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که در این زمینه در سال های پیش رو گام های جدی برمی‌داریم.

 

وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر