کد خبر: 554165 A

واعظی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چزابه:

رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه تحولات چشم‌گیری در روند خدمت به زوار امام حسین(ع) در ایام اربعین نسبت به سال‌های گذشته در پایانه‌های مرزی انجام شده است، تاکید کرد: دولت با تمام امکانات به دنبال خدمت‌رسانی و ارایه تسهیلات برای زوار و عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) است.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی روز جمعه در حاشیه دیدار از پایانه مرزی چزابه گفت: اقدامات فراوانی طی ایام گذشته انجام شده تا بستر مناسبی برای تردد و اسکان زوار امام حسین(ع) فراهم شود و در جریان سفر خود مأموریت دارم تا چنانچه کمبود و مشکلاتی وجود داشته باشد، هر چه سریع‌تر برای رفع آنها تصمیم‌گیری شود.

رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه مردم استان خوزستان و مسئولین استان با تمام وجود خودشان را وفق زائرین امام حسین(ع) کرده‌اند، ابراز امیدواری کرد با اقداماتی که انجام شده، زائرین عزیز بتوانند با آرامش، زیارت خود را انجام داده و با امنیت کامل به کشور خود بازگردند.

واعظی با قدردانی از تلاش‌های مردم و مسئولان، اظهار داشت: شور و اشتیاقی که در مردم و مسئولان وجود دارد نشاندهنده آن است که مردم از آنچه مربوط به امام حسین(ع) و اعتقادات‌شان است با تمام وجود استقبال می‌کنند.

رییس دفتر رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه دولت واقعه اربعین را بسیار مهم تلقی می‌کند، تصریح کرد: دولت با تمام وجود و امکانات به دنبال ارایه تسهیلات لازم برای زائرین است.

واعظی اضافه کرد: اجتماع بزرگی که در روز اربعین در کربلا به وجود می‌آید، اجتماع بزرگ سیاسی، اجتماعی و اعتقادی است و پیام آن برای همه مردم دنیا و مسلمانان و شیعیان، پیام همبستگی و اتحاد است.

رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه همه باید خودمان را خادم امام حسین(ع) قرار دهیم، خاطرنشان کرد: خادم ابا عبدالله الحسین(ع) بودن افتخار بسیار بزرگی است و باید آن را قدر دانست.

وی همچنین در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چزابه در گفت‌وگو با خبرنگاران ابراز داشت: تلاش و اهتمام مردم سراسر کشور برای حضور در کربلا و راه‌پیمایی اربعین حسینی یک فعالیت پرشور اعتقادی است و از سوی دیگر تلاش خودجوش مردم شهرهای مختلف خوزستان برای پذیرایی از زائران، اقدامی بسیار ارزشمند است.

رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه در مقایسه با سال‌های گذشته اقدامات بسیار گسترده و چشمگیری برای خدمت‌رسانی به زائرین انجام شده است، عنوان کرد: در این ایام بیش از  سه هزار نفر به صورت شبانه‌روزی مشغول فعالیت هستند تا به زائران امام حسین(ع) خدمت‌رسانی کنند و همگی برای اعتقادشان کار می‌کنند تا در ثواب زوار سهیم باشند.

واعظی اضافه کرد: ستاد اربعین پس از اربعین سال گذشته تعطیل نبوده و مشغول برنامه‌ریزی برای تکمیل زیرساخت‌ها و ارایه تمهیدات لازم به منظور رفاه و تسهیل تردد زوار اربعین بوده است.

سید محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر