کد خبر: 554211 A

علی اکبر ولایتی:

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه برنامه‌های سفر خود به لبنان، در جلسه شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) شرکت کرد و به سخنرانی در خصوص تحولات منطقه پرداخت.

به گزارش ایلنا، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین، اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این مجمع ارائه و در ادامه، علی اکبر ولایتی طی سخنانی به تحولات منطقه‌‌ای و ضرورت‌های موجود پرداخت.

ولایتی با اشاره به پیروزی‌های به دست آمده در منطقه گفت: محور مقاومت، دولت‌های قانونی منطقه و مردم مظلوم چندین سال در برابر زیاده‌خواهی‌ها و توطئه‌های شوم دشمنان مقاومت و ایستادگی کردند و نتیجه آن شکست تروریست‌ها و جریانات افراطی و تکفیری است و نشان داد که تنها راه پیروزی و دست یافتن به اهداف مورد نظر مقاومت و ایستادگی است.

وی به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بحران در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همچون همیشه و در طول تمام این سال‌ها بر حمایت از دولت‌های قانونی، ملت‌های مظلوم منطقه و مقابله با هرگونه تضعیف و تجزیه به عنوان سیاست اصولی خود تاکید کرد و در این راه نیز تا دستیابی به اهداف مدنظر و نابودی هر گونه نماد تروریستی و جریانات افراطی و تکفیری بر این سیاست اصولی خود خواهد ایستاد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه به بررسی مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت و تصریح کرد: این سیاست اصولی و دستیابی به این پیروزی‌ها نتیجه تدبیر دقیق مقام معظم رهبری بوده و بی‌تردید شاهد توفیقات بیشتر در منطق خواهیم بود.

گفتنی است ولایتی در سفر خود به لبنان با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، سعد حریری، نخست‌وزیر و دیگر مقامات عالی دیدار و در اجلاس اتحادیه علمای مقاومت سخنرانی کرد.

علی اکبر ولایتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر