کد خبر: 564821 A

علیرضا بهشتی:

علیرضا بهشتی گفت: در جهان ما مسائل بسیار پیچیده است و نمی‌شود در حجره نشست و در فقه به جمع‌بندی رسید. مساله زمان‌آگاهی در فقها بسیار تعیین‌کننده است و جا دارد مورد بحث قرار گرفته شود مرحوم موسوی اردبیلی انصافا از این حیث دارای امتیازات ویژه‌ای بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علیرضا بهشتی در مراسم اولین سالگرد درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی عنوان کرد:‌ نزدیک ۴۵ سال، آیت الله موسوی اردبیلی را می‌شناختم یعنی از دوران دبیرستان و مرتب در جلسات هفتگی خدمت ایشان می‌رسیدیم.

وی افزود: آیت‌الله موسوی اردبیلی در سلسله درس گفتار خود در آلمان، به تاریخ اسلام پرداخت تا بستر ظهور اسلام را خوب بشناساند در آنجا عوامل موفقیت پیامبر را برشمرد. ایشان ذکر کرد که ایمان قاطع رهبری این نهضت به کار خودش و لیاقت و کاردانی شخص پیامبر و عدم درماندگی نهضت در مقابل فرار نشیب‌های موجود ویژگی‌های ماندگاری اسلام است

بهشتی با بیان اینکه نهضت منادی آزادی است، گفت: از عوامل موفقیت یک نهضت این است مردم آن همواره راه حل توانمندی برای زندگی داشته باشند.

وی گفت: در جهان ما مسائل بسیار پیچیده است و نمی‌شود در حجره نشست و در فقه به جمع‌بندی رسید. در هامبورگ که درس می‌خواندم متوجه شدم چقدر فاصله دید وجود دارد. مساله زمان‌آگاهی در فقها بسیار تعیین‌کننده است و جا دارد مورد بحث قرار گرفته شود مرحوم موسوی اردبیلی انصافا از این حیث دارای امتیازات ویژه‌ای بود.

علیرضا بهشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر