کد خبر: 564877 A

در دیدار با جهانگیری؛

نخست‌وزیر روسیه گفت: بین ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف روابط گسترده‌ای برقرار شده و همکاری‌های دوجانبه توسعه می‌یابد.

به گزارش ایلنا، دمیتری مدودیف در دیدار با اسحاق جهانگیری ضمن خوشامد به وی گفت: بین ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف روابط خوب برقرار شده و یک‌هفته پیش در سوچی نشست سه‌جانبه سران ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان برقرار و حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران در آن شرکت کرد. با شما در نشست‌های بین‌المللی ازجمله اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای شرکت کرده و دیدار داشتیم.

مدودیف افزود: دیدار امروز فرصت مناسبی برای تبادل‌نظر درباره روند توسعه و گسترش همکاری‌های ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف ازجمله در مسائل اقتصادی است.

اسحاق جهانگیری هم پس از تشکر از دولت روسیه برای این دعوت و سفر به سوچی گفت: علاقه‌مند به دیدار با شما بودم زیرا می‌دانم شما شخصیت بسیار مهم و بانفوذ در روسیه و در مقام نخست‌وزیر و نیز رئیس‌جمهوری سیاستمدار باتجربه‌ای هستید.

جهانگیری گفت: روابط دو کشور همانطور که اشاره کردید در عرصه‌هایی همچون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و در مسائل منطقه ای و بین المللی همکاری ها بین دو کشور برقرار شده است.

وی افزود: همکاری ایران با روسیه در عرصه مبارزه با تروریسم به‌ویژه در سوریه الگویی برای مبارزه با تروریسم در سطح جهانی است. امیدوارم نشست سران سه کشور در سوچی برای مردم سوریه و کل منطقه نتایج خوب به همراه داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: آنچه به‌دستور کار روابط دو کشور مربوط می‌شود، مناسبات در سطح عالی قرار دارد و در چهار سال اخیر سران دو کشور 12 بار با یکدیگر دیدار کردند. دیدار رئیس جمهوری روسیه به تهران در ماه گذشته بسیار سودمند بود و امیدواریم برای دو کشور پرثمر باشد. در مورد همکاری‌های بازرگانی ایران و روسیه، سال 2016 و نیمه نخست سال 2017 شاهد رشد مبادلات بازرگانی میان دو کشور بودیم.

اسحاق جهانگیری برای شرکت در اجلاس معاونین اول روسای‌جمهوری و نخست‌وزیران کشورهای سازمان همکاری شانگهای به شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه سفر کرده است.

جهانگیری دیمیتری مدودف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر